09.02.2011 Рубрики: Новини, РЛП "Знесіння"

Хто зупинить забудову парку «Знесіння»

Учора, 7 лютого, суддя Надія Шумська у Галицькому районному суді Львова розглянула адміністративний позов Прокуратури м. Львова про скасування ухвал Львівської міської ради, якими попередньо було відкрито «зелену вулицю» ТзОВ «АрхіБуд» для незаконної забудови регіонального ландшафтного парку «Знесіння» спершу кварталом елітного житла а згодом кварталом комплексу апартаментів.

Позов Прокуратури був поданий в інтересах держави Україна, а конкретніше – департаменту містобудування Львівської міської ради, що його визнали за позивача №1.

Позивачем №2 виступав представник територіальної громади Львова Михайло Сухай, який мешкає поблизу згаданого парку. Михайла Сухая у суді представляли юристи Роман Куровець та Наталія Сікевич. Однак юрист «АрхіБуду» клопотав у суді про те, щоб пана Сухая не визнавали позивачем (хоча той сім разів звертався про це до Прокуратури) і вимагав зміни його статусу. Консенсусом було досягнуто переведення п. Сухая у статус третьої особи із самостійними вимогами, про що він і склав заяву. Іншими третіми особами процесу є – ТзОВ «АрхіБуд» та Регіональний ландшафтний парк «Знесіння».

Іще одною пропозицією представника «АрхіБуду» був заклик взагалі закрити справу, бо в цій справі вже було звернення до Галицького суду, який тоді закрив її за непідсудністю, бо вона, буцімто належала до юрисдикції Господарського суду, який попередньо «перефутболив» її до районного. Проте Прокуратура підтвердила свій позов. Посилаючись на роз’яснення Конституційного Суду про підсудність справи саме Галицькому районному суду м. Львова.

Якби суддя Надія Шумська на задоволення клопотання «АрхіБуду» закрила справу без розгляду, це означало б, що громаду позбавляють права отримати рішення за судовим зверненням, гарантованого Конституцією. Але суддя не піддалася натиску «АрхіБуду» й відкривши провадження справи, призначила наступне судове засідання на 14.00 у середу 23 лютого.

Нагадаємо суть справи: суд за позовом Прокуратури має скасувати ухвали Львівської міської ради від 01.03.2007року № 612 «Про погодження ТзОВ «АрхіБуд» місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул.Довбуша,15 у місті Львові» та ухвали Львівської міської ради від 05.07.2007 року №1023 «Про затвердження ТзОВ «АрхіБуд» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Довбуша,15 у Львові».

За словами Михайла Сухая, те, що ці ухвали ЛМР були незаконними, без заперечень визнали на початку лютого на круглому столі щодо розвитку парку «Знесіння» навіть такі посадові особи виконавчої влади Львова, як Косів, Павлів, Криворучко та Бокало. Однак сама міськрада не може скасовувати своїх попередніх ухвал, навіть дійшовши розуміння, що вони хибні. Це може зробити тільки суд. Натомість, депутатський корпус має право скасовувати рішення виконкому у справі незаконної забудови парку «Знесіння» (зокрема, рішення виконкому № 664 від 11.06.2010 «Про затвердження історико-містобудівного обґрунтування, містобудівного обґрунтування, містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки на проектування та будівництво ТзОВ «АрхіБуд» готельно-рекреаційного комплексу на вул.О.Довбуша, 15 зі знесенням будівель та споруд»). Тому дуже дивним виглядає те, що досі депутатський корпус Львівської міськради, більшість у якому становлять представники ВО «Свобода», не оприлюднив своєї позиції щодо спроб ТзОВ «АрхіБуд» спорудити на трьох гектарах унікального ландшафтного заповідника, що перебуває в пам’яткоохоронній зоні ЮНЕСКО квартал апартаментної багатоповерхової забудови.

«Круглий стіл щодо розвитку парку «Знесіння», який відбувся минулого тижня ставив завдання досягнути результату, дати зрозуміти, що громада контролює це питання і не збирається поступатись. Ухвали мають бути переголосовані на користь Львова. Доля парку «Знесіння» у наших руках. Вже сьогодні, спільними зусиллями, єдністю громади ми можемо зупинити дію корупційних змов, низки помилок і підкилимних домовленостей, через які страждає місто і громада. Ми впевнені, що з нами – Закон!», – вважає ініціаторка громадських акцій на захист парку «Знесіння» Наталка Криничанка, яка закликає небайдужих узяти участь у судовому процесі від імені громади.

Від ініціативної групи з питань збереження та розвитку парку «Знесіння» Наталка Криничанка розповсюдила звернення: « Ми, представники громади м.Львова, надзвичайно стурбовані незаконними ухвалами та рішеннями Львівської міської ради (ЛМР) і фальсифікаціями з боку певних політичних сил та комерційних структур, що мають намір забудувати частину унікальної території, що перебуває одночасно у межах історичного ареалу Львова, в межах Державного історико-архітектурного заповідника, в межах території, що охороняється ЮНЕСКО та в межах регіонального ландшафтного парку (РЛП) «Знесіння» – об’єкту природо-заповідного фонду України (статус парку затверджений ухвалою Львівської обласної ради народних депутатів №327 від 2 грудня 1993р.).

При вивільненні земельна ділянка за так званою адресою «вул.Довбуша,15» (військове містечко №301-а військової частини №2144 Державної прикордонної служби України) згідно законодавства України та ухвали ЛМР №1113 від 21.06.2001 р. повинна була бути переданою в РЛП «Знесіння», але прикордонники пішли на змову з ТзОВ»Будінвест» і шляхом фальсифікацій продали декілька неіснуючих об’єктів. Весь цей, так званий майновий комплекс, на час продажі вже був непридатним до використання, що показує справжній намір оборудки – замах на незаконне будівництво елітного житла на природно-заповідній парковій території. Замітаючи сліди своїх незаконних дій, ТзОВ»Будінвест» перепродало неіснуючі об’єкти ТзОВ «Архібуд» (власники одні і ті ж – фактично продали собі) і навіть ЛМР закріпила адресу – вул. Довбуша,15 без висновку БТІ, яку потім сама і скасувала. Маніпулюючи призначенням ділянки, яке залишилось після прикордонників, корупціонери-депутати за підтримки міського голови у 2010 році продовжили реалізацію проекту щодо довгострокової оренди 2,8939 га в охоронній заповідній зоні під будівництво житлового кварталу, маскуючи його вже під готельно-рекреаційний комплекс зі 142-ма апартаментами (апартамент – це кімнати з вигодами та кухнею, фактично квартира) та підземним паркінгом мінімум на 130 машин.

На базі незаконних ухвал ЛМР № 612 від 01.03.2007, №1023 від 05.07.2007 та № 2260 від 04.12.2008, які дозволяють будівництво саме елітного житла, а не готельно-рекреаційного комплексу, ЛМР провела 23 квітня 2010р. громадські слухання проекту містобудівної документації на спорудження готельно-рекреаційного комплексу, фактично без правової підстави. Протокол резолюції щодо подальшого затвердження ми не підтримали і наш представник в протоколі вказав на ці порушення. Але це не завадило, як і вказані вище порушення чинного законодавства, провести 11 червня 2010р. на виконкомі ЛМР слухання питання затвердження містобудівної документації на спорудження готельно-рекреаційного комплексу і міський голова Садовий А.І. фактично «продавив « голосування «за», а протокол громадських слухань і частину самої документації навіть не роздали для ознайомлення членам виконкому. Одночасно міський голова Садовий А.І. дав доручення для підготовки на сесію ЛМР ухвали щодо внесення змін в ухвали №1023 та №2260 для заміни функціонального призначення цієї ділянки з житлової забудови на готельно-рекреаційну. Таким чином появилось незаконне рішення виконкому № 664 від 11.06.2010 «Про затвердження історико-містобудівного обґрунтування, містобудівного обґрунтування, містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки на проектування та будівництво ТзОВ «АрхіБуд» готельно-рекреаційного комплексу на вул. О.Довбуша, 15 зі знесенням будівель та споруд».

На сесії 8 липня 2010р., не звертаючи уваги на громадський спротив, ЛМР проголосувала ще за одну незаконну ухвалу – №3759, де частково внесла зміну в ухвалу №1023 – «для будівництва кварталу житлової забудови» замінила на «для будівництва готельно-рекреаційного комплексу», а функцію використання «землі житлової забудови» залишила без зміни. Теж залишили без змін ухвалу №2260, яка підтверджує цю функцію. Таким чином «еквілібристи» ЛМР до 3-х вже діючих незаконних ухвал ЛМР зуміли додати ще одну ухвалу, яка ще більше заплутала функціональне призначення охоронної ділянки.

Позов прокуратури міста у 2007 році в інтересах держави в особі РЛП «Знесіння» до ЛМР про скасування незаконних перших двох ухвал розглядав Господарський суд, але в лютому 2009 року передав справу в Галицький районний суд. А коли виявилось, що це нібито компетенція Господарського суду, Галицький районний суд справу просто закрив. Повторні позови прокуратури міста Господарський суд відмовився розглядати, а апеляція просто загубилася. Більше трьох років відбувалася ця судова тяганина. Чому так сталося? Ніхто цього не приховує – дуже переконливою була «мотивація» місцевих олігархів.

На наші скарги прокуратури міста та області у своїх відповідях півроку займалися відписками, але під нашим тиском нарешті все вияснили (є роз’яснення вищої інстанції) та визначилися, який суд має розглядати позов на незаконні дії ЛМР і в кінці листопада 2010 року прокуратура міста знову направила позов в Галицький районний суд. Значить, порушення чинного законодавства є.

Але перше результативне звернення відбулось у Міжвідомчу обласну комісію з питань регулювання земельних відносин на території Львівської області. На її запит розслідування Головного управління Держкомзему у Львівській області виявило ще ряд фальсифікацій, а саме: розпорядженням КМУ дозволено було реалізувати 6 об’єктів, а продали 8 і не ті, що дозволено. Вилучення ділянки відбулось без дозволу Міністерства оборони (ухвала №2260). Порушено охоронне зобов’язання Мінохоронприроди від 21.10.08р. №04-05-13917, яким забороняється будь-яке будівництво, що не пов’язане з функціонуванням РЛП «Знесіння».

Але Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області на наш запит щодо порушень чинного законодавства замість скасувати свої незаконні погодження не знайшло нічого кращого, як всю відповідальність перекласти на РЛП «Знесіння». Хоча вже всім відомо, хто з місцевих латифундистів місяцями «штурмував» це управління, щоб отримати погодження в обхід РЛП «Знесіння», який потім просто поставили перед фактом. Формальну відповідь ми отримали і від Держохоронприроди. Нас нібито підтримують, але реальних дій немає.

Подібна позиція і в міської СЕС, яка видала позитивні висновки. На наш запит щодо захоронень інфекційних хворих людей та тварин на цій ділянці ми отримали формальні відповіді без належних досліджень та аналізів. Хоча головний обласний санітарний лікар підтверджує, що про такі захоронення відомо. І що робити з очевидцями, які на свої очі бачили надгробні плити та як знищували та закопували хворих на ящур свиней?

Така, вважаємо, навмисна плутанина в ухвалах, махінації, фальсифікації, системна маніпуляція документами, формальні дії контролюючих органів та така, м’яко кажучи, «пасивність» судів дає можливість ТзОВ «АрхіБуд» в короткий час приступити до незаконного будівництва на природно-заповідній території елітного житла, замаскованого під готельно-рекреаційного комплекс з апартаментами. А потім ніхто не завадить продавати апартаменти як житло. Іншими словами, все це має ознаки корупції.

Ми знаємо, хто стоїть за цим віроломним будівництвом. І в названих інстанціях це теж дуже добре знають і розуміють, що забудовнику необхідний дозвіл на будь-яке будівництво, а будуватимуть елітне житло. Адже свідченням цього є махінації, які здійснює забудовник і його покровителі. У ЛМР чиновники про це говорять відкрито, але боротися з цим рекомендують нам самим, мотивуючи це змовою депутатів ЛМР.

Ми переконані, що так званий 5-ти зірковий готель апартаментів з підземним паркінгом – це звичайнісіньке житло. В жодному готелі на 5 зірок таких апартаментів бути не може. Тим більше аж 142. Чинне законодавство дозволяє рекреаційні об’єкти в природо-заповідних паркових зонах, але якщо вони пов’язані з їх функціонуванням. Це міг би бути невеличкий готель чи кемпінг, який міг би служити притулком для туристів, але це вже передбачено у візит-центрі РЛП «Знесіння». А як може бути пов’язаний такий гігантський елітний псевдо-готель-житло з парковою територією, якщо мета наших скоробагатьків зірвати побільший куш – звична схема – побудувати, продати і «спихнути» на баланс міста.

Ми впевнені, якщо пустити «липових» інвесторів «Архібуд» з «Будінвестом» на цю ділянку, то вони своїм будівництвом зруйнують не тільки все навкруги, гору Лева та Церкву Йосафата, але і покладуть початок знищенню РЛП «Знесіння» – єдиного в Україні унікального парку, що є цілим природно-історично-культурним комплексом. І такі передумови створені. Рішенням архітектурно містобудівної ради ЛМР від 16.04.2010р. 25 га земель природо-заповідного фонду України, що знаходиться в межах РЛП «Знесіння», схвалено вилучити та перевести під забудову без будь-яких консультацій з громадою.

Колишня назва РЛП «Знесіння» – «Кайзервальд» – «Цісарський ліс». Усі попередні влади міста (польський, австрійський, радянський періоди) зважали на унікальну цінність цього міського «Цісарського лісу» і підтримували його у стані природного відпочинкового масиву, візитної картки Львова, та потужного екологічного регулятора. І навіть в архіві є Указ цісаря, який забороняв будь-яке будівництво на «Кайзервальді». Тому нашим і Вашим обов’язком є максимально зберегти цю територію для нащадків як природно-історичну спадщину Львова і держави Україна. І альтернатива є. Вона втілена рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради № 485 від 05.09.96, яким затверджено Проект організації території РЛП «Знесіння». Проектом передбачено створення комплексу дитячого дозвілля з галереєю – зимовим садом, в простір якого ввійшли би природні залишки кам’яного кар’єру, – дитячим театром-студією зі сценою, фоном якої була би панорама «Знесіння». До цього комплексу має входити звільнена від військової частини тераса з тематичними садами, місцями археологічних розкопок та інше. Створений на цьому унікальному природному просторі дитячий центр матиме великий вплив на виховання дітей і має належати громаді міста, а не місцевим олігархам. На наше тверде переконання інвестиції в природно-заповідний фонд повинні здійснюватись з місцевого та державного бюджетів шляхом створення комунальних підприємств, прибутки від діяльності яких повинні знову ж таки працювати на громаду, а не на окремих багатіїв. Але колишня ЛМР вважала, що це не на часі, бо на часі був дерибан заповідних земельних ділянок.

Ми, апелюємо до міського голови, який несе відповідальність за долю нашого міста і є представником громади, до теперішніх представників політичних партій у міській раді. Ви зобов’язані спільними зусиллями виправити ситуацію і відновити законність у цьому питанні. Зламайте корупційні схеми в ЛМР. У Вас є реальна можливість зупинити незаконні ухвали та скасувати рішення виконкому. Не чекайте рішення «найсправедливішого» суду. Дайте публічну відповідь щодо вирішення наступних питань: повернення земельної ділянки по «вул.Довбуша,15» громаді міста в особі парку «Знесіння»; забезпечення фінансування з місцевого бюджету створення на цій ділянці комплексу дитячого дозвілля та візит-центру парку «Знесіння».

Довідка ЗІКу.

Львівська міська рада на чолі з мером Львова Андрієм Садовим, дозволивши будівництво готельно-рекреаційного комплексу у парку «Знесіння», допустила грубе порушення ст.150 Земельного кодексу України, згідно з якою для надання земель природно-заповідного фонду та земель історико-культурного призначення для будівництва необхідна Постанова Кабінету Міністрів або погодження Верховної Ради України, – пояснила президент адвокатської компанії «Куспись і партнери» Світлана Куспись.

1. Львівська міська рада не мала права в порушення вимог п. 1.1 і п. 4 своєї ж Ухвали №1113 від 21.06.01 надавати у користування земельну ділянку, що звільнялася на території, визначеній зовнішньою межею парку «Знесіння», іншому користувачеві, ніж Регіональний ландшафтний парк «Знесіння».

2. Ухвалу №612 «Про погодження ТзОВ «Архібуд» місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. О. Довбуша, 15 у м. Львові» було прийнято щодо земельної ділянки за адресою, яка була скасована ще 16.06.06 на підставі Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 758 «Про розгляд протесту прокурора міста Львова від 07.06.2006 р. №334».

3. Львівська міська рада надала земельну ділянку в оренду ТзОВ «Архібуд» з чітко невизначеним цільовим (функціональним) призначенням: відповідно до п. 1 Ухвали № 612 від 01.03.07. Передбачалося виділення для ТзОВ «Архібуд» земельної ділянки в оренду «за рахунок земель промисловості, транспорту зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення за функцією використання – землі змішаного використання». А такого функціонального (цільового) призначення як «землі змішаного використання» ні Земельний кодекс України, ні інші акти чинного законодавства України не передбачають.

4. Якщо Ухвала № 612 Львівської міської ради від 01.03.07 є незаконною і нечинною (оскільки не могла бути прийнята Львівською міською радою без внесення змін до Ухвали тієї ж ради № 1113 від 21.06.01), Ухвала № 1023 від 05.07.07 також є незаконною, зважаючи на те, що вона ґрунтується на незаконній Ухвалі № 612.

5. Ухвалу Львівської міської ради №1023 від 05.07.07 було прийнято щодо земельної ділянки за адресою, яка була скасована ще 16.06.06 на підставі Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 758 «Про розгляд протесту прокурора міста Львова від 07.06.2006 р. №334».

6. Львівською міською радою не було враховано Зауваження до проекту Ухвали, якій було в подальшому присвоєно №1023, надані Управлінням природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради. У цих зауваженнях вказувалося на те, що до проекту відсутні висновки управління архітектури, управління охорони історичного середовища, містобудівне обгрунтування отримало негативний висновок архітектурно-містобудівної ради, а проект землеустрою не пройшов державну землевпорядну експертизу.

7. Львівською міською радою не було враховано Зауваження до проекту Ухвали, якій було в подальшому присвоєно № 1023, надані юридичним управлінням Львівської міської ради. Це управління вказало на те, що в матеріалах проекту землеустрою відсутні висновки державної землевпорядної експертизи, управління архітектури, а також згода Міністерства оборони України щодо вилучення земельної ділянки з користування військової частини № 2144В (обидві зазначені Ухвали були прийняті щодо земельної ділянки, котра не була вилучена з користування цієї військової частини).

8. Львівською міською радою не було враховано Зауваження до проекту Ухвали, якій було в подальшому присвоєно № 1023, надані управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради. У цих зауваженнях Управління архітектури вказувало на той факт, що при голосуванні на засіданні Львівської міської ради за вказану Ухвалу слід враховувати, що архітектурно-містобудівною радою було вирішено містобудівне обґрунтування ТзОВ «Архібуд» повернути цьому товариству для доопрацювання.

9. Львівська міська рада порушила вимоги абзацу 7 ст. 9 і ч. 5 ст. 35 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», затвердивши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТзОВ «Архібуд» і надавши її цьому товариству в оренду, незважаючи на відсутність будь-якого висновку державної землевпорядної експертизи.

10. Львівська міська рада діяла всупереч положенням п. 1Затвердженого 08.06.07 рішенням виконкому Львівської міської ради № 337 технічного регламенту надання вільних земельних ділянок. Оскільки п.1 цього Технічного регламенту вимагає подання пакету документів, до якого, зокрема, має входити погодження управління охорони історичного середовища проекту відведення земельної ділянки, а такого погодження у ТзОВ «Архібуд» не було, оскільки управління охорони історичного середовища Львівської міськради його не надавало.

http://zik.com.ua/ua/news/2011/02/08/271224

Leave a Reply