02.06.2014 Рубрики: Луганський ПЗ, Новини

Війна нанесла удар по Луганському заповіднику

В зв’язку з вкрай напруженою в Луганській області в цілому, в тяжкому стані опинився і Луганський природний заповідник, центральна садиба якого знаходиться у Станиці-Луганській, поряд з Луганськом.
http://www.youtube.com/watch?v=bH6nSFcGrsc

Важливо відмітити, що заповідник є академічною науково-дослідницькою установою НАН України і його штат значною мірою складається з науковців. Деякі співробітники заповідника займають принципову проукраїнську позицію та були активістами Луганського майдану.

Ще місяць тому терористи ЛНР вимагали, щоб заповідник перераховував кошти на їх підтримку. Два тижні тому силами ЛНР садиба заповідника була розграбована, зникли дві штатні експедиційні автомобілі та інше майно – все що можна було забрати.

Частина співробітників переховується та змушена була покинути роботу і домівки. На блок-постах в Станиці Луганській розміщено оголошення про розшук кількох працівників заповідника, оголошених «правим сектором». Інша частина працівників побоюється початку репресій і небезпечної ситуації в Станиці Луганській та інших населених пунктах, де розташовані відділення заповідника. Наразі робота заповідника повністю паралізована. Охорона території, проведення спостережень, виконання науково-дослідницьких планів – вся робота повністю зірвана.

Національний екологічний центр України заявляє про намір збирати кошти та волонтерів для відновлення заповідника після завершення війни.

Leave a Reply