В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПЛАНУЄТЬСЯ СТВОРИТИ ЩЕ ОДИН НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК

28 грудня 2015 року в Департаменті екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації відбулося засідання робочої групи для вирішення питань, повʼязаних зі створенням національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське міжріччя».

До участі у засіданні були запрошені представники Управління лісового та мисливського господарства, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» а також директор регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський».

В ході наради було обговорено, що національний парк буде створено переважно на базі вже існуючого обʼєкту природно-заповідного фонду – регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», площа якого становить – 78753,95 га, на території Козелецького та Чернігівського районів.
До складу національного парку планується включити землі державної та комунальної власності, що наразі не перебувають у інтенсивному господарському використання – це переважно водні обʼєкти, болота, пустирі, ліси природоохоронного призначення, зона підтоплення Київського водосховища та землі запасу в межах водоохоронної зони р. Десна.
Режим національного парку не вимагає припинення користування природними ресурсами, до його складу можуть входити, як «власні території», так і території інших землекористувачів (без вилучення).
Місцеве населення отримає ряд переваг від створення національного парку, а саме:
– нові робочі місця у державній установі для фахівців та робітників;
– залучення іноземних інвестицій для розвитку регіону;
– розвиток туризму;
– розвиток інфраструктури;
– створення додаткових можливостей для розвитку підприємницької діяльності;
– покращення екологічного стану регіону;
– підвищення культурного рівня населення.
Враховуючи те, що основними користувачами земельних ресурсів є лісові господарства області, члени робочої групи вирішили рекомендувати Управлінню лісового та мисливського господарства області до лютого місяця 2016 року визначитися з передачею земельних ділянок до проектованого національного парку.

 

http://eco23.gov.ua/?post=v-oblast-planutsya-stvoriti-shhe-odin-naconalnij-prirodnij-park

Leave a Reply