У КБЗ новий керівник

У середу 17 липня у Карпатському біосферному заповіднику відбулося представлення нового керівника. На посаду директора КБЗ призначено Теличука Василя Федоровича, який до цього часу очолював Державне підприємство «Ясінянське лісомисливське господарство». Представили нового керівника на посаду однієї з найбільших природоохоронних установ краю директор Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Юрій Шпонтак та перший заступник голови Закарпатської обласної ради Володимир Закурений. Участь в урочистостях взяв і голова Рахівської райдержадміністрації Дмитро Андріюк.

З привітальним словом виступив директор департаменту екоресурсів Юрій Шпонтак, який, зокрема, відмітив ті проблемні питання, що наразі є актуальними для цієї природоохоронної установи. Насамперед – це збереження та стале використання природних комплексів КБЗ відповідно до чинного законодавства. Інше – налагодження компромісу між громадою довколишніх сіл та науковою установою.

Саме ці два пріоритети і відображені в дорученні Президента України, яким, з метою збереження унікальних букових пралісів, передбачено здійснити низку заходів, спрямованих не тільки на індивідуальний законодавчий захист унікального об’єкта, але й інтегрування його до регіонального або місцевого територіального планування, активно розвиваючи туристично-рекреаційну індустрію, і на цій основі підвищити добробут місцевого населення.

Новий керівник КБЗ пообіцяв співпрацювати з владою області, а також беззаперечно виконувати обов’язки очільника науково-природоохоронної установи не забуваючи про установлені традиції. Звичайно певний крок до цього вже здійснено у травні поточного року підписано меморандум про співпрацю в збереженні і сталому використанні природних комплексів КБЗ як частини українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО „Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”, який схвалений і підписаний між заповідником, райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування в межах Рахівського району.

Довідково

Народився Василь Федорович Теличук 25 вересня 1962 року у с. Чорна Тиса Рахівського району. У 1990 р. закінчив Московський лісотехнічний інститут за спеціальністю «Лісове господарство». З 1983 року працював лісником Чорнотисянського лісництва Ясінянського лісгоспу. З 1990 по 1995 року – інженер лісових культур Ясінянського лісокомбінату. З 1995-2009 рр. – лісничий Станіславського лісництва Ясінянського ЛМГ. З червня 2009 р – головний лісничий, а з жовтня — директор ДП «Ясінянське ЛМГ».

Джерело: ecozakarpat.gov.ua

Leave a Reply