10.11.2010 Рубрики: Новини, НПП "Бузький Гард"

Суд захистив пороги Південного Бугу та скасував рішення уряду

9 листопада 2010 р. колегія суддів Окружного адміністративного суду м. Києва винесла рішення у справі МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) проти Кабінету Міністрів України щодо оскарження Постанови № 841 «Про надання земельних ділянок у постійне користування». Судді задоволили позовні вимоги ЕПЛ та визнали нечинною постанову уряду.
Нагадаємо, що вказаним рішенням уряд передав у постійне користування особливо цінні землі вздовж русла р. Південний Буг НАЕК «Енергоатом». Дані 27 га земель відводилися НАЕК зі складу регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», що на Миколаївщині, під Олександрівське водосховище на р. Південний Буг. Таке водосховище, на думку атомників, необхідне для нормальної експлуатації Ташлицької ГАЕС. Проте ціна такого затопленні – це не тільки поховані унікальні бузькі пороги, затоплення історичної козацької пам’ятки – острову Гард, а й знищення унікальних червонокнижних рослин.  
Справа із 2006 року безрезультатно перебувала на розгляді в судах різних інстанцій, і лише після рішення Вищого адміністративного суду її повернуто на новий розгляд. Судді Окружного адміністративного суду надали об’єктивну оцінку всіх доводів ЕПЛ про порушення численних норм Земельного кодексу при наданні НАЕК «Енергоатом» цих земель в постійне користування. Тепер справа за апеляційним судом. Чи наважиться він залишити в силі рішення суду першої інстанції і воно набере законної сили?
За більш детальною інформацією звертайтесь:
Ольга Мелень – Забрамна, керівник юридичного відділу МБО «Екологія – Право – Людина»
Тел.: (032) 225 – 76 – 82; e-mail: [email protected]; [email protected]

Leave a Reply