15.12.2011 Рубрики: НПП "Бузький Гард"

Суд дає громадськості шанс на врятування біорізноманіття Південного Бугу

П’ятирічна судова тяганина закінчилася на користь юристів-екологів. Вищий адміністративний суд України виніс рішення про скасування постанови уряду, якою надано в постійне користування НАЕК «Енергоатом» 27 га заповідних земель.

ЕПЛ ініціювала справу та виступила в ролі позивача ще у 2006 році, зразу після прийняття спірної постанови Кабінету Міністрів України, оскільки землі надавалися із складу об’єкту природно-заповідного фонду під затоплення водосховищем. При цьому не було дотримано передбаченої Земельним кодексом України та Законом України «Про природно-заповідний фонд» процедури прийняття таких рішень. Вказані 27 га земель знаходилися на той час в складі РЛП «Гранітно-степове побужжя» завдяки своїй природній цінності як середовища існування зникаючих червонокнижних видів флори та фауни. Втім це не стало на заваді запуску Олександрівського водосховища на річці Південний Буг, необхідного для експлуатації Ташлицької ГАЕС.

Суд першої інстанції у 2010 році задоволив позов ЕПЛ та скасував спірну постанову уряду, але апеляційний суд мав свою протилежну точку зору та навіть поставив під сумнів право ЕПЛ звертатися із таким позовом. І ось 29 листопада 2011 року Вищий адміністративний суд України скасував рішення апеляційного суду та залишив в силі рішення суду першої інстанції. Судом, зокрема, було зазначено: «Враховуючи загальнонаціональне суспільне значення природно-заповідного фонду, спірні правовідносини відносяться до публічно-правових, тому необмежене коло осіб має право на звернення до суду за їхнім захистом».

Таким чином, рішення ВАСУ дуже важливе для юристів-екологів, екологів та всієї зацікавленої громадськості, оскільки дозволяє повернути незаконно затоплені землі до складу РЛП. ВАСУ авторитетно підтвердив право будь-якої особи на звернення до суду з питань захисту об’єктів загальнонаціонального значення, як от об’єкти природно-заповідного фонду.

Із текстом рішення суду можна ознайомитися тут.

За додатковою інформацію звертайтеся до представника ЕПЛ – Ольги Мелень-Забрамної.

Контакти:

[email protected]; [email protected]

Тел. (032) 225-76-82
http://epl.org.ua/novini/anons/backPid/1/article/4689/

Leave a Reply