07.09.2013 Рубрики: Новини

Суботній ранок почався зі знищення заказника!

7 вересня, для жителів Тернопільщини ранок почався з знищення заказника “Іванівський”.

За повідомленням жителів с. Підгороднє Тернопільського району Тернопільської області, зараз триває масштабна вирубка заказника «Іванівський» з метою прокладення лижеролерної біатлонної траси. На сьогодні площа вирубки сягає декількох гектарів.

– Після звернень громадських організацій до Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України, лісники спробували вирішити проблему своїми методами – вирубати заказник за вихідні. – Коментує ситуацію заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Нерідко трапляється так, що  всі порушення намагаються здійснити саме у вихідні дні, до того як приїдуть перевірки. Адже контролюючі органи, на відміну від порушників, слухняно працюють лише по будніх днях.

Екологічні організації вимагають провести обрахування збитків, нанесених  державі внаслідок вирубування заповідного лісу відповідно до Постанови КМУ від 24.07.2013 “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про природно-заповідний фонд”, використавши таксу для обчислення розміру шкоди, заподіяної природним комплексам територій та об’єктів природно-заповідного фонду внаслідок незаконного вирубування, видалення або пошкодження деревних видів рослин і таких, що мають здерев’яніле стебло, до ступеня припинення росту. Відповідно до цієї такси, збитки за пошкодження кожного дерева можуть сягати 5515  грн.

Враховуючи масштаб порушень, прошу порушити кримінальну справу за ст. 252 ККУ та дослідити причетність до скоєння даного порушення посадовців місцевих органів влади.

Довідка:

Іва́нівський зака́зник — природоохоронний об’єкт, ботанічний заказник місцевого значення. Розташований поблизу села Підгородне Тернопільського району Тернопільської області, в кв. 33, 34 Тернопільського лісництва, у межах лісового урочища «Іванівка». Площа — 57 га. Оголошений об’єктом природно-заповідного фонду рішенням виконкому Тернопільської обласної ради від 22 липня 1977 № 360. Перебуває у віданні ДЛГО «Тернопільліс». Під охороною — ділянка дубово-грабового лісу, під наметом якого зростають лілія лісова та любка дволиста (види рослин, занесені до Червоної книги України).

Дії очевидно є порушенням Закону України «Про природно-заповідний фонд» та тягнуть відповідальність відповідно до ст. 252 ККУ.

Контакти:

Яськів Владислав (Тернопільщина): 067 350 24 69

Василюк Олексій (Київ): 097 1000 473

Leave a Reply