Створення національного природного парку «Нижньодніпровський»

09 вересня 2013 року відбулось засідання робочої групи з питань створення національного природного парку «Нижньодніпровський».

  На обговоренні стояли питання опрацювання картографічних матеріалів з попереднім зонуванням національного природного парку «Нижньодніпровський» та визначення власників та користувачів земельних ділянок, запланованих для включення до складу національного природного парку «Нижньодніпровський».
 Нагадаємо, що робота по створенню національного природного парку «Нижньодніпровський» розпочалась у 2007 році за ініціативи обласної державної адміністрації, науковців та громадськості. Планується створення НПП «Нижньодніпровський» загальною площею 100105 га, на територіях Білозерського, Голопристанського, Цюрупинського районах, Херсонської та Новокаховської міськрад.
 У 2009 році Херсонським державним університетом було розроблено проект створення національного природного парку «Нижньодніпровський», яких на даний час пройшов процедуру доопрацювання відповідно до рекомендацій Міністерства екології та природних ресурсів України і проходить процедуру погодження із власниками та користувачами земельних ділянок, запланованих для включення до складу природоохоронного об’єкту.
 Метою створення та функціонування цього об’єкта є недопущення знищення ділянки Дніпра з прилеглими територіями – одного з найцінніших природних заплавно-літоральких комплексів в Європі. Лише в нижній течії – від Каховської ТЕС до Днїпровсько-Бузького лиману річка Дніпро зберегла свій відносно природний стан.

Leave a Reply