07.10.2016 Рубрики: Новини

Студенти та школярі Донеччини розпочали громадські акції щодо зміни клімату

На території Національного природного парку «Святі Гори» відбулася екологічно-просвітницьку акція «Захистимо дерева – щит Планети від зміни клімату». Волонтерська еко-акція, яку скоординувала Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» була відображена в ефірі п’яти телеканалів: «Експесо-TV», «САТ», «До тебе», «САТ+» і «Донбас». Учасниками заходу стали волонтери, залучені до громадської активності під час презентацій, які у вересні 2016 року провели в університетах та школах Донеччини три лектори ВМГО «Студентське братство» зі Львова.

Екологічна акція була підтримана адміністраціями навчальних закладів, Департаменту освіти Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, з директором якого Надією Оксенчук група волонтерів провела плідну зустріч.

Під час акції волонтери ВМГО «Студентське братство» зі Слов’янська та Краматорська поприбирали від сміття берег Сіверського Дінця та побували на «Мандрівній лекції із захисту клімату» прямо на екологічній стежці «Дубовий Гай», де ростуть вікові дуби, зокрема, найстарший у Східній України 600-річний дуб.

Волонтери дізналися про цікаві форми впливу громадськості на озеленення міст завдяки посібнику «Адаптація до зміни клімату: зелені зони міст на варті прохолоди», який було розповсюджено серед учасників акції. Це видання підготовано за підтримки Національного екологічного центру України в рамках програми Climat Forum East II (CFE II). Юні активісти довідалися про те, які дерева найбільше захищають українські міста від надмірної літньої спеки, яка є одним з відчутних для українців проявів зміни клімату.

Крім того, в результаті мандрівної лекції учні та студенти дізналися про такі форми громадської активності як написання запитів до органів влади щодо контролю за викидами в атмосферу, проведення молодіжних екологічних рейдів та інспекцій, зокрема, для захисту природи. Таким чином активістам стало відомо, як навіть будучи учнем чи студентом, кожен може щось зробити для довкілля, для захисту свого міста від літньої спеки, а цілої Планети від зміни клімату, глобального потепління, за якого, зокрема,  збільшується кількість спекотних днів у наших містах влітку.   

Уляна Ковальчук – організатор акції, член Правління ВМГО «Студентське братство» зі Львова розповіла активістам, що ще в 11 класі стала керівником громадського мікро-проекту, підтриманого американським фондом National Democratic Institute (NDI): «цей проект ми спрямували на захист вікових дубів та рідкісних червонокнижних рослин. Ми проводили еко-уроки, молодіжні екологічні рейди, через запити до органів влади змушували їх реагувати».

За підсумками акції на березі Сіверського Дінця волонтери зібрали десяток мішків із сміттям. Але найголовніше, що завдяки зустрічі у Святогірську юні активісти спільно із своїми координаторами з ВМГО “Студентське братство” запланували подальшу просвітницьку діяльність у школах та університетах з тематики зміни клімату. Кожен активіст отримав посібник «Граючи змінюємо світ: посібник екологічних ігор з тематики зміни клімату», що виданий за підтримки Національного екологічного центру України у рамках програми Climat Forum East II. Волонтери розподілили між собою завдання: хто в яких містах проводитиме презентації у навчальних закладах, організовуватиме екологічні ігри для школярів з тематики зміни клімату тощо. Протягом наступних днів студенти Донбаського державного педагогічного університету та інших навчальних закладів, які побували на акції в Святогірську, вже розпочали проведення екологічних ігор для школярів 5-11 класів Донеччини і провели просвітницькі заходи у школах таких міст Донбасу як Дружківка, Слов’янськ, Краматорськ. 

 

 

 

 

Leave a Reply