30.05.2012 Рубрики: Новини

Рокери сплюндрують заповідний Жуків острів

Масовий захід на острові придуманий для того щоб зіпсувати природу заказника а потім віддати його під забудову

З такою проблемою нам доводиться зіштовхуватись чи не щороку. Жуків острів – заказник, територія природно-заповідного фонду. В положенні про заказник чітко вказано, що палити вогнища, заїжджати транспортом і влаштовувати масові заходи тут заборонено. Порушення такої заборони і псування території заказника карається згідно статті 252 Кримінального кодексу України. Звісно, ми звернулись до МВС з проханням зупинити наміри організаторів сплюндрувати острів.

1-3 червня на Жуковому острові в Києві планують провести рок-фестиваль «S.O.A.P-2012» про це відомо з інтернет-порталу Київ сього рок-клубу. «Гостей фестивалю чекають виступи 14-ти колективів на вечірній і нічний сценах, вогняне шоу, drumm-шоу, перегляд комедійних фільмів під зоряним небом, Bass DJ `s програма, захоплюючі ігри та конкурси. Протягом усіх трьох днів для гостей SOAP-2012 буде організований невеликий виїзний бар зі свіжим пивом і гарячими хот-догами прямо з вогнища. Також на території фестивалю буде функціонувати наметове містечко. Намет, каремат, спальний мішок організатори надають в оренду. Для гостей фестивалю буде організовано трансфер від м. Видубичі. Вхід для іменинників, які народилися з 1 по 3 червня і пред’явили підтверджуючі документи безкоштовний» – повідомляється в афіші фестивалю.

Щоразу ці заходи проводять в самий розпал сезону розмноження тварин, коли вони найбільш вразливі. Проте головна загроза яку ми вбачаємо у таких заходах – майбутня забудова острова. Сьогодні прокуратура виграє у Київради суди проти рішень, якими на Жуковому острові надані ділянки під забудову. І це відбувається тому, що тут є заказник. Але якщо територія буде засмічена, витоптана і вирубана, заказник можуть скасувати. І такі злочинні спроби вже були не раз. Відтак завзяті рокери сьогодні є безкоштовними наймитами для забудовників, які поклали око на заповідний Жуків острів.

ДОВІДКА. Україна ратифікувала Міжнародну Конвенцію «Про дикі види флори та фауни і середовище існування у Європі». Згідно з цією конвенцією забороняється розлякувати тварин в період розмноження та висиджування пташенят. По цій причині у період з квітня по липень в більшості країн вводяться місячники тиші, під час яких не можна вмикати музику та видавати гучні звуки на ділянках дикої природи. Жуків острів – одна з найбільших природних територій в межах Києва. Тому загроза загибелі великої кількості пташенят диких птахів, що гніздують тут, внаслідок розлякування рок-концертом,

Leave a Reply