Прес-реліз пікетування ДУСі

ПРЕС-РЕЛІЗ

Сьогодні, 11 червня 2010 року, громадські екологічні організації  «Національний екологічний центр  України» та Дружина охорони природи  «Зелене майбутнє», під гаслом «ДУСя, пусти у національні парки!», провели пікетування Державного управління справами (у простонародді ДУСя).

Приводом для  пікетування стало те, що Державне управління справами не виконує Укази  Президента України, якими передбачена  реорганізація президентських резиденцій «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» у національні парки.

Нагадаємо, що згідно Указів Президента України від 11 грудня 2009 року, президентські резиденції «Залісся» та «Білоозерське», що у Київській області, у 6-місячний термін мали бути реорганізовані у національні природні парки. Але, коли нещодавно журналісти кількох провідних ЗМІ спробували відвідати національний природний парк «Залісся», їм порадили взяти дозвіл у ДУСі. Оскільки 11 червня 2010 року – саме той день, коли президентські резиденції мали б вже стати національними парками, учасники акції попросили ДУСю відкрити доступ у національні парки для простих громадян.

Учасники акції принесли під стіни ДУСі три похоронні вінки з написами на стрічках «Від ДУСі національному природному парку «Залісся», «Від ДУСі національному природному парку «Білоозерський», «Від ДУСі національному природному парку «Синьогора». Оскільки на заклики пікетуючих – «ДУСя, пусти у нацпарки!», жоден представник державної установи не вийшов, екологи відправились разом з журналістами до національного природного парку «Залісся», що знаходиться у Броварському районі Київської області, та в чергове спробували потрапити на його територію.

Представник «Залісся» не пустив журналістів з екологами на територію національного парку, та знову порадив щодо національних парків звертатись до ДУСі. У відповідь на це екологи передали до національного парку похоронних вінок «Від ДУСі національному природному парку «Залісся».

Екологи передали Керівнику Державного управління справами Андрію Кравцю, Прем’єр-міністру України Миколі Азарову та Президенту України Віктору Януковичу листи, в яких вони попросили проінформувати про стан виконання Указів Президента України про створення національних парків «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» та повідомити, коли прості громадяни зможуть потрапити на їх територію. Також екологи у зверненнях до найвищих посадовців попросили проінформувати, як виконуються ці Укази Президента в частині розширення територій даних національних парків.

У ДУСі лишився шанс ВЧАСНО виконати лише Указ Президента України від 21 грудня 2009 року, яким створений національний природний парк «Синьогора» у Івано-Франківській області – до 21 червня 2010 року. До цієї дати екологи планують приурочити окрему публічну акцію.

Довідково:

Національні природні парки, згідно Закону «Про природно-заповідний фонд України», є природоохоронними установами, основними завданнями яких є організація відпочинку населення у поєднанні зі збереженням природних комплексів.

Наразі території президентських резиденцій «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» (кожна з яких займає по декілька ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ лісу), які Указами Президента України оголошені національними парками, досі лишаються закритими для доступу простих громадян.

Контакти:

Олексій Василюк, ВГО «Національний екологічний центр України» 097-1000-473

Михайло Богомаз, ДОП «Зелене майбутнє»  097-005-49-32

Leave a Reply