14.05.2012 Рубрики: Новини

Попри обіцянки прокуратури, заказник «Пірнівський» продовжують забудовувати

На місці колонії сірих чапель у орнітологічному заказнику «Пірнівський» триває зведення котеджів. Майже місяць тому прокуратура Київської області обіцяла зупинити злочинне будівництво. Проте до цього дня роботи не зупинились ні на день.

Минає місяць як прокуратура Київської області обіцяла перевірку фактів щодо незаконної забудови орнітологічного заказника «Пірнівський». За цей час під останніми незріаними деревами з гніздами чапель вже залито кілька фундаментів та встановлені паркани паркани. Будівельні роботи, законність яких має перевірятись, ударними темпами велись і ведуться зараз кількома бригадами і вдень і вночі.

Нагадаємо, що у квітні 2012 року невідомі розпочали вирубати і огороджувати територію заказника (http://kiev.pravda.com.ua/news/4f86e7a2c0ecb/). Саме на цих деревах розміщена колонія чапель, задля якої в минулому створений заказник. Екологічні організації звернулись до Державної екологічної інспекції, Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратур з проханням зупинити знищення заказника. Порушення є очевидними, адже пошкодження території заказника є прямим порушенням статті 252 Кримінального кодексу. В реакцію на звернення громадських організацій, Прокуратура Київської області пообіцяла оперативно розібратись в ситуації (http://i-visti.com/news/ukraine/1849/?location=). Проте цього не сталось до цього часу.
– Будівництво в заказнику може коштувати порушникам трьох років ув’язнення, якщо Прокуратура визначиться із іменами самих порушників. – говорить Олексій Василюк, заступник голови національного екологічного центру України. – Проте прокуратурі не вистачило місяця, щоб взагалі виявити порушення як таке.

В зв’язку з цим, активісти готують адміністративний та господарський позови, про визнання незаконними дій посадових осіб та відшкодування заподіяних навколишньому природному середовищу збитків, відповідно. Найближчим часом позовні заяви будуть передані в канцелярію Київського окружного адміністративного суду та Господарського суду Київської області.

Фото будівництва в заказнику зроблені активістами 13.05.2012

Контакти:
Олександр Чеботарьов, 067 5037757
Олексій Василюк, 097 1000473

Leave a Reply