16.01.2012 Рубрики: Новини, НПП "Синевир"

Невідомі запланували будівництво у національному парку “Синевир”

В Карпатах готується дерибан національного парку “Синевир”. Вже сьогодні намічено які саме землі вилучити з заповідної зони нацпарку.

Про це повідомляє Національний екологічний центр.

При кожному з національних природних парків (НПП) і заповідників працює так звана Науково-технічна рада (НТР). Через такі ради пропускають всі рішення стосовно долі нацпарку.

“В грудні 2011 року, “під ялиночку”, відбулося засідання науково-технічної ради Національного природного парку (НПП) “Синевир”. Як і все інше, що відбувається в Україні “під ялиночку”, НТР повелась несподівано і з легкістю погодила виведення зі складу заповідної зони парку 37 га і переведення їх до господарської зони”, – розповідає заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. (http://mizgir.com.ua/vidbulasya-naukovo-tehnichna-rada-npp-synevyr, http://zakarpattya.net.ua/News/91177-Pidhotovchyi-etap-proektu-orhanizatsii-terytorii-NPP-%EF%BF%BDSynevyr-zaversheno)

“Кожен національний парк України має чотири 4 функціональні зони у своєму складі, де заповідна зона – це та, в якій заборонено будь-які заходи, а господарська за своїм режимом не відрізняється по суті від звичайного лісництва. Також в господарській зоні за умови відповідного цільового призначення земельної ділянки дозволене будівництво. Але сьогодні цільове призначення, на жаль, легко змінюється. Дві інші зони – регульованої та стаціонарної рекреації, що виділяється для туризму на природі, – пояснює Олексій Василюк. – Виведення території з заповідної зони нацпарків – небачений для України прецедент і очевидно, що він переслідує зовсім не природоохоронні цілі”.

Екологічні організації мають запитання і до виконавців робіт по розробці нового проекту організації та зонування НПП “Синевир” – Державної екологічної академії. Адже саме вони мали б першими стати на заваді вилученню цінних лісів з режиму заповідання. Натомість новий проект зонування, саме ними, якраз і передбачив вилучення 37 га зі складу заповідної зони.

Екологи переконані, що поясненням цій ситуації може бути прагнення когось з великими можливостями побудуватись у заповідному “Синевирі”. Щоб отримати відповіді на “синевирські” питання, природоохоронні організації направили запит до НПП Синевир та звернення до Генеральної прокуратури.

джерело

Leave a Reply