На Закарпатті планують розширення “Синевиру” та “Зачарованого краю”

У вівторок, 9 червня, під головуванням в.о. голови Закарпатської ОДА Михайла Рівіса відбулася нарада щодо розширення територій національних природних парків «Зачарований край» на Іршавщині та «Синевір» в межах Міжгірського району.

Участь у нараді взяли директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Семаль, перший заступник начальника головного управління Держземагентства у Закарпатській області Володимир Токар, представники обласного управління лісомисливського господарства, Довжанського ЛМГ, НПП «Зачарований край» та «Синевир», Іршавської РДА.

« У березні п.р. Міністерство екології та природних ресурсів України звернулося листом до обласної адміністрації з проханням створити робочі групи за участі представників ОДА, районних адміністрацій, науковців та громадських організацій з розгляду питання зміни меж територій НПП «Зачарований край» та «Синевир», – поінформував Віталій Семаль. Клопотання щодо запропонованих змін меж національних природних парків підготовлено Українським товариством охорони птахів та схвалено мінприроди України».

Як повідомив заступник директора з наукової роботи Національного природного парку „Зачарований край” Василь Мочан, природний парк на території Іршавського району створено у 2009 році на площі 6101,0 га та підпорядковано Закарпатському обласному управлінню лісомисливського господарства. Запропонована територія для розширення, з вилученням від землевласників та землекористувачів, це частина території ДП «Довжанське ЛМГ» площею 13428, 1 га.

«В результаті розширення, територія парку становитиме 19529,1 га та збільшиться на 45%, – зазначив Василь Мочан. На території запропонованої для розширення знаходяться праліси та старовікові ліси. Їх доцільно включити до Національних природних парків, адже нині праліси на території цих парків претендують на внесення до списку світової спадщини ЮНЕСКО», – наголосив посадовець.

Про запропоновану зміну меж території Національного природного парку «Синевир» розповів заступник директора з науково-дослідної роботи парку Юрій Тюх. За його словами, сьогодні площа парку становить 42704 га. Запропонована територія для розширення парку – урочище «Кам’янка», частина земель Міжгірського лісництва площею 377,8 га та землі запасу Міжгірської районної ради на площі 197,7 га.

«Після розширення територія парку становитиме 43279,5 га та збільшиться на 13 відсотків, – розповів Юрій Тюх. На запропонованій для розширення території знаходяться праліси та старовікові ліси, рідкісні рослинні угруповання, криволісся сосни гірської та вільхи зеленої», – поінформував заступник директора.

Михайло Рівіс, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості розвитку природно-заповідної справи на території області, у тому числі шляхом розширення за рахунок земель державного лісового фонду. Водночас зазначив, що при цьому необхідно забезпечити баланс соціально-економічного розвитку області, адже в краї лісова галузь значно поповнює місцевий бюджет. Також, за його словами, необхідно узгодити питання розширення меж Національних природних парків з місцевими громадами, зокрема провести на Іршавщині та Міжгірщині громадські обговорення та виїзні засідання робочої групи, аби роз’яснити плюси та мінуси запропонованих змін. «До цього питання потрібно підходити зважено, враховувати й економічну складову. Якщо на певній ділянці, яку пропонують приєднати до природних парків, росте «ділова» деревина, то краще її обробляти», – зауважив Михайло Михайлович.

Обговоривши дане питання, члени робочої групи ознайомилися з картографічними матеріалами, висловили зауваження та внесли пропозиції.

За підсумками наради вирішено, що до 1 серпня п.р. спеціальні адміністрації національних природних парків „Синевир” та „Зачарований край” проведуть процедуру погодження зі землевласниками, землекористувачами та відповідними органами місцевого самоврядування про вилучення земельних ділянок, запропонованих для розширення територій. Відтак, отримані від комісій матеріали департамент екології та природних ресурсів ОДА до 1 вересня п.р. надішле до міністерства екології та природних ресурсів України.

Прес-служба Закарпатської ОДА

http://www.mukachevo.net/ua/News/view/110127-%D0%9D%D0%B0-%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%82%D1%96-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%83%D1%8E%D1%82%D1%8C-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D1%88%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83-%D1%82%D0%B0-%D0%97%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%8E

 

Leave a Reply