На директора Білоозерського національного парку призначено непрофесіонала, що раніше був звільнений через профнепридатність?

Саме це стверджують джерела у колективі державної організації “Лісове господарство “Білоозерське”, що розташовано у Переяслав-Хмельницькому районі Черкаської області.

“Білоозерське”, що відповідно до указу президента України, ще 2010 року мало бути перепрофільоване у національний парк, натомість перетворилось на приватне мисливське угіддя колишнього очільника області Сергія Тулуба.

Саме за часів губернаторства Тулуба на посаду директора ДО “Лісове господарство “Білоозерське” було призначено Лупину Ігоря Івановича. Саме ця людина, що не мала профільної освіти, будучи довіреною особою Тулуба, очолила господарство. Відтоді і аж до часів повалення в країні режиму Януковича, Лупина, Тулуб та наближені до них особи фактично знищили “Білоозерське”. За інформацією з наших джерел, на території господарства влаштовувались царські полювання та безконтрольно вирубувався ліс. Поголів’я звірини в “Білоозерському” на сьогодні практично знищене. У лісі зафіксовано безліч самовільно вирубаних ділянок, на території яких не проводилось жодних лісовідновлювальних робіт. Натомість керівництво господарства намагалось під час перевірок імітувати лісовідновлювальні заходи, устромляючи в пісок обабіч суцільно порубаних ділянок вирубані в інших місцях лісу молоді сосни…

Рядові працівники господарства неодноразово скаржились керівництву Державного управління справами, на балансі якого перебуває підприємство, на протиправну діяльність Лупини, але натомість лише одержували на свою адресу погрози фізичної розправи.

Втім, 18 березня 2014 стало відомо, що ДУС таки відсторонило Ігоря Лупину а також його заступників Коваленка та Гуртового від керівництва господарством за численні порушення в роботі. Але радість трудового колективу тривала недовго, бо на нового директора призначили Шарапку Віктора Дмитровича, особу, за свідченням наших джерел, нічим не кращу за попередника.

Шарапка, як і відсторонений Лупина, не має профільної освіти. Шарапка працював у “Білоозерському” ще за часів попереднього директора господарства — Симоненка Едуарда Володимировича, та був звільнений останнім зі штату через професійну непридатність. Про самого Шарапку працівники Білоозерського говорять як про людину некомпететну, непорядну та таку, що має корупційні зв’язки у політичних колах. Тому працівники “Білоозерського” ухвалили рішення фізично не допускати нового директора на місце роботи у господарстві. Натомість колектив вимагає повернути на посаду очільника господарства колишнього директора Едуарда Симоненка, бо за часів його директорства, за словами співробітників, був лад та порядок.

Натомість Національний екологічний центр України має намір негайно звернутись до ДУС та виконувача обов’язків президента України зробити все необхідне для завершення перепрофілювання ДО “Лісове господарство “Білоозерське” у національний парк та призначення на посаду його директора та заступників гідних та професійних осіб.

Leave a Reply