Мисливським угіддям Януковича – статус національних парків!

За роки президенства Януковича в Україні відбувся значний занепад заповідної справи. Нові національні парки не створювались, а ті, які були створені раніше – майже не підтримувалися державою; 4 з них взагалі залишились президентськими мисливськими господарствами. Екологічна громадськість назвала ці роки “Льодовиковим періодом в заповідній справі” . Екологи пропонують Уряду завершити створення національних парків, яке блокувалось Адміністрацією Президента Януковича.

З 2010 року, після приходу до влади Януковича, Державне управління справами не виконує Укази , якими передбачена реорганізація президентських резиденцій «Залісся» , «Білоозерський» та «Синьогора» у національні парки. Згідно Указів Президента України від 11 грудня 2009 року, вищезазначені президентські резиденції у 6-місячний термін мали бути реорганізовані у національні природні парки, але цього не сталося і досі, однак кожного року виділялись величезні кошти з держбюджету на розбудову маєтків у цих резиденціях” . Наразі території президентських резиденцій «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» (кожна з яких займає по декілька тис. га лісу), досі лишаються закритими для доступу простих громадян.
«Дніпровсько-Тетерівське» державне лісомисливське господарство, яке використовувалось Януковичем як мисливські угіддя (Сухолуччя), також мало стати національним парком. Мінприроди у 2010 році навіть були зібрані майже всі необхідні погодження для цього, окрім погодження директора цього господарства, яке і заблокувало створення національного парку на даній території.

Також за роки правління Януковича, вперше відбувся прецедент скасування національного природного парку. Це НПП “Сіверсько-Донецький” на Луганщині.

За останні три роки Мінприроди підготувало документацію для створення 11 заказників та 5 пам‘яток природи загальнодержавного значення. Проекти Указів Президента про створення цих заповідних територій було погоджено із центральними органами виконавчої влади та організаціями, схвалено на засіданнях Уряду та подано на розгляд Адміністрації Президента України. Проте Адміністрація Президента не передавала ці документи на підписання Януковичу . Серед проектів Указів Президента, які давно очікують підписання – 8 нових Указів про створення заказників та національних парків, серед яких і скандальний “Біличанський ліс” у Києві.

Довідково:
Національні природні парки, згідно Закону «Про природно-заповідний фонд України», є природоохоронними установами, основними завданнями яких є організація відпочинку населення у поєднанні зі збереженням природних комплексів.

Природоохоронці закликають Уряд вжити невідкладних дій по створенню національних парків, які блокувались командою Януковича:
1. Невідкладно забезпечити виконання Указів Президента про створення національних природних парків “Залісся”, “Білоозерський” та “Синьогора”;
2. Створити національний парк “Дніпровсько-Тетерівський”
3. Забезпечити підписання виконуючим обов’язки Президента України всіх восьми проектів Указів про створення нових вищезгаданих національних парків і заказників.
4. 4.Відновити статус національного природного парку “Сіверсько-Донецький”.

Контакти:
Василюк Олексій
097 1000 473

ДОДАТКОВО:
http://pryroda.in.ua/necu/ekolohy-v-ukrayini-bilshe-ne-mozhna-stvoryty-zapovidni-terytoriyi/
http://necu.org.ua/dusya-day-kvytky/
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1049/2009
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1048/2009
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1083/2009
http://www.pravda.com.ua/news/2013/10/5/6999378/
http://necu.org.ua/administratsiya-prezydenta-zavazhaye-yanukovychu-ohoronyaty-pryrodu/

Leave a Reply