21.12.2010 Рубрики: НПП "Бузький Гард"

Мешканцям Виноградного Саду досі не виплатили компенсацію за затоплені пасовища

У 2005 р. при піднятті вод Ташлицького водосховища серед іншого були затоплені і пасовища, розпайовані між мешканцями с. Виноградний Сад Доманівського р-ну Миколаївської обл.

Мешканцям Виноградного Саду досі не виплатили компенсацію за затоплені пасовища

Згідно чинного законодавства, при будівництві і інших діях, що несуть з собою дискомфорт для навколишніх мешканців, має проходити громадська рада за участю представників забудовників, експертів і мешканців.

Однак у Виноградному Саду ніяка громадська рада перед затопленням не проводилася, натомість у сільського голови звідкись взявся новий трактор, а пасовища були затоплені.

Нині мешканці Виноградного Саду змушені випасати корів просто на більш-менш порослих гранітних схилах. Утримувати корову за таких умов випасання стає ще важче і важче. Черга випасання корів залежить від кількості корів у господарстві. При тому, що у Виноградному Саду заселено дві вулиці, черга на випасання корови – раз на 2,5 місяці. Тобто люди просто продають корів у сусідні села, чиї пасовища не постраждали або просто забивають на м’ясо.

Не дивлячися на наявність сертифікатів на паї пасовища жодному мешканцю Виноградного Саду жодної компенсації за минувші з дня затоплення п’ять років не виплатили.

Звісно, можна було б діяти – подавати заяви на прокуратуру тощо. Однак ніхто не хоче цього робити, бо поки прокуратура розбереться, місева влада знайде спосіб тобі допекти. Вже і так найактивнішим сельчанкам сільський голова натякав на те, що розкаже кому треба про їх незаконне працевлаштування при тому, що вони працюють цілком легально. А яка прокуратура у даній ситуації розбереться швидше – невідомо.

Leave a Reply