14.03.2016 Рубрики: Новини

Лісове відомство платити зарплатню співробітникам ПЗФ неспроможне, чи не робить цього навмисно?

Володимир Тімошенков, ст. наук. співр. НПП “Гомільшанські ліси”, [email protected]:
Кажуть, що голова лісового агентства відмовився від бюджетних грошей на лісове господарство. Але чому не платять зарплатню співробітникам парків? Що це – намагання поставити людей у скрутне становище, а потім запропонувати рубати ліс, щоб прогодувати сім’ї?


Ця ситуація повторюється з року в рік. Але цього разу лісове агентство перевершило само себе.
Неправильне оформлення документів? Той, хто їх неправильно оформлював, повинен заплатити з своєї кишені, включаючи індексацію і моральні збитки (а також судові, бо на НПП будуть подавати в суд за несплату орендної плати та податків) і піти.
Хоча, справа ця насправді не лісова, а кримінальна.

P.S. Раніше фінансові документи оформлювалися для НПП по окремій програмі на охорону довкілля. Зараз оформлюється один фінансовий паспорт по лісовому і мисливському господарству, куди включені і об’єкти ПЗФ. Відомство, яке не переймається охороною довкілля (останні події – ще один доказ. Вони навіть не опікуються своїми співробітниками) – не може і надалі отримувати на це державні кошти, та бездумно їх розтринькувати.

Першому заступнику Голови Державного агентства лісових ресурсів України
Юшкевич Х. В.

Шановна Христино Василівно!
Профспілкові організації бюджетних установ ПЗФ, які підпорядковані Державному агентству лісових ресурсів України, (далі Профспілки) звертаються до Вас з приводу затримки виплати заробітної плати працівникам установ за лютий 2016 р. Ситуація склалась у зв’язку із несвоєчасним затвердженням Паспортів бюджетної програми по КПК 2805060. Відповідно до п. 8 статті 20 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних коштів протягом 45 днів з дня набрання чинності Закону про Державний бюджет України має затвердити, спільно з Міністерством фінансів України, паспорт бюджетної програми. Своєчасність затвердження паспортів бюджетних програм головними розпорядниками бюджетних коштів вимагається п.5 статті 22 Бюджетного кодексу України.

Відповідно до вимог “Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України”, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02 березня № 309, органи Казначейства не реєструють зобов’язання у разі відсутності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми.

Призупинення фінансових операцій по наших установах щодо сплати податків, внесків, комунальних платежів, загрожує заборгованістю перед державою, фондами, постачальниками, що призведе до нарахування вже з 20 березня 2016 р. штрафних санкцій та пені по не сплаті ЄСВ, а з 30 березня – прибуткового податку.


Профспілки просять Вас посприяти щодо вжиття термінових заходів для затвердження паспорту бюджетної програми 2805060 “Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді” з метою забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ ПЗФ та запобігти притягненню до відповідальності Державною фіскальною службою України керівників бюджетних установ підпорядкованих Державному агентству лісових ресурсів за несплату ЄСВ та прибуткового податку.

Просимо Вас взяти під особистий контроль дану проблему і не допустити загострення соціальної ситуації серед працівників, яка виникає в зв’язку із затримкою поточної заробітної плати, а також невизначеністю щодо подальших виплат.

З повагою, профспілкові організації:
НПП “Гомільшанські ліси” (голова профспілки Стельник Д.О.), НПП “Зачарований край” (голова профспілки Котубей А.В.), НПП “Сколівські Бескиди” (голова профспілки Приндак В.П.), НПП “Галицький” (голова профспілки Теслюк В.М.), Дніпровсько-Орільського заповіднику (голова профспілки Ревенко О.В.)

10.03.2016 р.

Leave a Reply