Куп’янський лісгосп: ілюзія охорони “Червонооскільського” РЛП

Як ми повідомляли раніше, 16 червня під час обстеження регіонального ландшафтного парку “Червонооскільський” була виявлена низка порушень режиму його охорони: на кордонах парку відсутні інформаційні аншлаги, незважаючи на пожежонебезпечний період, в’їзди в соснові насадження відкриті, є звалища сміття і сліди добування піску. Дотримувати цей режим, тобто охороняти цю територію природно-заповідного фонду, повинно Куп’янське лісове господарство – саме воно прийняло на себе відповідне охоронне зобов’язання.
На наше звернення стосовно виявлених порушень воно відповіло, що на встановлення аншлагів йому бракує коштів.

Раніше ж воно повідомляло, що в 2012 році на природоохоронні заходи ним було витрачено близько 54,4 тис. грн., за половину поточного року – близько 12 тис. грн. Ось і постає питання, на що витрачаються кошти, які повинні йти на природоохоронні заходи, в тому числі, й в Червонооскільському регіональному парку.

 

Щодо відкритих доріг – тут відповідь проста: “громадянами ігнорується вся попереджувальна інформація, руйнуються шлагбауми та частоколи, тому постійно доводиться їх

 

відновлювати”. А так, дороги переорані та перекриті. З приводу інших порушень лісгосп запевняє в невпинній роботі лісової охорони – при виявленні винних осіб складаються адміністративні протоколи, а виявленні порушення ліквідуються в короткі терміни.

Але порушення, виявлені нами, до кінця так і не були ліквідовані. Після нового відвідання місць звалищ сміття стало зрозуміло, що майже усюди воно нікуди не поділося. А в деяких випадках, навпаки, його кількість ще й зросла. Подібна ж ситуація і з перекриттям доріг – формально усі в’їзди в ліс перекриті, а в реалії ми бачимо відкриті шлагбауми, де можна без перешкод потрапити в цінні соснові насадження парку.

Ось поневолі і можна задуматися – якщо у держави немає коштів, щоб встановити аншлаги, що інформують про те, що перед нами регіональний ландшафтний парк, то коли ж нам чекати створення власне адміністрації парку та встановлення обґрунтованого природоохоронного режиму?
*
____________________

КОНТАКТ:
Кривохижа Марина, ЕкГ “Печеніги”: тел. (050)-327-53-70, [email protected]

http://pechenegy.org.ua/uk/node/1040

Leave a Reply