Крим заявляє про намір ігнорувати екологічні закони Росії

Як ми повідомляли раніше, анексія Криму ставить під загрозу знищення третини українських заповідників, що розміщуються саме на території півострова http://pryroda.in.ua/dop-kyiv/separatysty-znyschuyut-zapovidnyky-infohrafika/ . Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі – ПЗ), національний природний парк “Чарівна Гавань”), Державному агенству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ “Мис Мартьян”). Власного органу, який би опікувався заповідними територіями в Криму немає . Питання подальшої долі кримських заповідників лишається одним з найбільш актуальних проблем в галузі охорони природи в Україні.
cdv

За повідомленням інформагенства «КримІнформ», 27 березня у Симферополі відбулась прес-конференція голови Республіканського комітету з охорони навколишнього природного середовища Геннадія Нараєва http://www.c-inform.info/news/id/2211 . За його словами, питання управління кримськими заповідниками піднімалося на зустрічі з делегацією Міністерства екології та природних ресурсів Російської Федерації . “Ми хочемо зберегти кримські заповідники у своїй юрисдикції ” , – зазначив Нараєв у своєму виступі. Глава Рескомприроди уточнив , що влада розглядає об’єднання всіх 6 природних заповідників Криму в єдиний зі статусом “біосферного” , що дозволить усунути розрізнене підпорядкування заповідників.

«Заяви керівництва Рескомприроди демонструють непрофесіоналізм і байдуже зверхнє ставлення не лише до українського законодавства а і до російського. – коментує ситуацію заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Згідно Федерального Закону РФ «Про особливо охоронювані природні території» (ООПТ), національні парки і природні заповідники – винятково федеральні об’єкти і підпорядковані винятково Мінприроди Росії. Заповідники є найвищою категорією охоронюваних територій і не можуть мати місцеве значення».

«Статус біосферного резервату заповідникам Криму також присвоїти неможливо, адже зробити це може лише Комісія ЮНЕСКО з подання влади. Проте в світлі концептуального визнання цілісності України на рівні ООН, уявити таке рішення ЮНЕСКО важко». – додає Василюк.

Джерело в Мінприроди РФ повідомляє, що станом на 28.03.2014 жодних доручень щодо кримських заповідників немає. Крім того, пропозиції самого Мінприроди Росії, підготовлені для розгляду у Криму лежать в правовому полі і цим зовсім відрізняються від «самодіяльності» Рескомприроди. Зокрема, на рівні Департаменту державної політики і регулювання у сфері охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки Мінприроди РФ висунуто такі пропозиції:
1 . Включити 6 державних природних заповідників, 1 національний парк , 17 природних заказників у федеральну систему ООПТ РФ, передавши їх у відання і безпосереднє управління Мінприроди Росії , з виділенням Міністерству відповідних бюджетних асигнувань на їх утримання.
2 . Для безпосереднього управління зазначеними ООПТ створити спеціалізовані федеральні державні бюджетні установи.
3 . Включити Нікітський ботанічний сад у федеральну систему ООПТ і передати його у відання Російської академії наук .
4 . Розглядати інші ООПТ як ООПТ республіканського значення, зосередивши державне управління ними в уповноваженому органі виконавчої влади Республіки Крим .

Контакти:
Василюк Олексій
097 1000 473

Leave a Reply