26.04.2016 Рубрики: Новини

Канцурак Віктор Васильович

20 квітня 2016 року Кабінет Міністрів України призначив Канцурака Віктора Васильовича заступником міністра екології та природних ресурсів України.

13082659_1032531536827480_7294451962172840739_n

 

 

 

 

 

 

 

 

Елементи біографії Віктора Канцурака :

 • 2005-2007  директор Департаменту ресурсного забезпечення та резервів, заступник голови тендерного комітету Міністерства надзвичайних ситуацій
 • 2007  радник міського голови відділу забезпечення роботи керівного складу департаменту організаційно-кадрового і документального забезпечення та контролю Одеської міської ради
 • 02.07.2007 – 07.02.2008  директор КП ” Теплопостачання міста Одеси”
 • 08.02.2008 – 24.03.2008 помічник-консультант народного депутата шостого скликання Бондарєва К.А. (“Батьківщина) на платній основі
 • 25.03.2008 – квітень 2010  – начальник управління Держкомзему у місті Одесі
 • квітень 2010- серпень 2010  начальник Головного державного управління охорони, використання та відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Києві та Київській області
 • серпень 2010 – червень 2011 начальник Державної служби заповідної справи
 • червень 2010 –  28.05.2014 – директор департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України
 • 29.05.2014 – 29.08.2014 – помічник-консультант народного депутата сьомого скликання Федоряка Г.Д. (“Партія Регіонів”) на платній основі
 • 1.09.2014 – 10.06.2015  начальник Управління безпеки життєдіяльності та охорони навколишнього природного середовища Секретаріату Кабінету Міністрі
 • 10.06.2015 – 20.04.2016   директор Департаменту з питань безпеки життєдіяльності, охорони навколишнього природного середовища та агропромислового комплексу Секретаріату Кабінету Міністрів

Провідні природоохоронні організації України звернулись до КМУ з вимогою звільнити його з займаної посади https://www.facebook.com/petro.tiestov/posts/1032533823493918?pnref=story

Текст звернення :
20 квітня 2016 року Кабінет Міністрів України призначив Віктора Канцурака заступником Міністра екології та природних ресурсів України.

З липня 2010 року Віктор Канцурак керував Державною службою заповідної справи, а після її реорганізації – департаментом заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України. Фактично, протягом всієї каденції Януковича саме Віктор Канцурак керував діяльністю абсолютної більшості національних парків та заповідників України.

На цій посаді він працював до травня 2014 року коли під тиском громадськості після революції Гідності був вимушений написати заяву про звільнення.

Ми не маємо прямих підтверджених фактів корупції з боку Віктора Канцурака, але маємо безліч фактів які свідчать про його некомпетентність та про розгул корупції в підпорядкованих йому установах.

ЗМІ та природоохоронні організації за цей період неодноразово висвітлювали факти корупційних призначень директорів установ-природно-заповідного фонду, тендерних «дерибанів» на будівництві, на закупівлі техніки, закупівлі сумнівної якості та потрібності товарів та послуг в національні парки та заповідники тощо.Режим територій установ природно-заповідного фонду регулярно порушувався, землі природно-заповідного фонду «дерибанились» та забудовувались.

Про «ефективність» роботи Віктора Канцурака промовисто свідчить той факт, що за 4 роки його керівництва департаментом заповідної справи був створений лише один національний природний парк, хоча при його попередниках їх було створено декілька десятків.

Віктор Канцурак був вірним соратником злодіїв-міністрів Злочевського та Ставицького. Зокрема, за його безпосередньої участі тодішнім міністром Михайлом Злочевським був реалізований скандальний проект супутникового моніторингу стану об’єктів природно-заповідного фонду. Нагадаємо, система яка коштувала державі більше 6 мільйонів доларів США виявилась абсолютно непрацездатною і наразі не використовується.

Фактично, перебування Віктора Канцурака на посаді директора департаменту заповідної справи призвело до деградації природно-заповідного фонду України, і наслідки його діяльності Україна вимушена «розхльобувати» досі.
Вже працюючи протягом більше року у системі Кабінету міністрів (уряді Яценюка) пан Канцурак впливав та лобіював призначення директорів національних парків, підтримуючи кандидатури найбільш одіозних та непрофесійних керівників із досвідом проведення надмірних рубок, що призвело до конфліктних ситуацій в колективах та значних рубок в окремих національних парках, суттєво послаблюючи функціонування цих установ.
На нашу думку, є неприпустимим призначення на керівні посади в органах державної влади високопосадовців колишнього режиму Януковича, пов’язаних з Партією регіонів. Такі дії уряду закрадають сумнів в щирості його намірів щодо проведення реформ, боротьби з корупцією та побудови справжньої європейської України.

Ми вимагаємо від Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана негайно відмінити наказ про призначення Віктора Канцурака заступником Міністра екології та природних ресурсів України.

Олена Кравченко, виконавчий директор МБО «Екологія-Право-Людина»
Богдан Проць, кандидат біологічних наук, координатор з природоохоронної роботи Всесвітнього фонду природи – WWF
Іван Русєв , виконуючий обов’язки директора національного природного парку «Тузлівські лимани»
Галина Проців , голова Ради Екологічного клубу “Край”, член Координаційної Ради Міжнародної екологічної асоціації охоронців річки Дністер “Eco-Tiras”
Катерина Полянська, голова МВ Національного екологічного центру України
Антоніна Галкіна, голова Миколаївського клубу сприяння сталому розвитку та побудові громадянського суспільства «Спільні дія»
Олена Власенко, в.о.директора ТРГЕО “Відродження”
Ірина Вихристюк, заступник директора-головний природознавець НПП “Тузловські лимани”
Жуков Анатолій Петрович, голова ГЕО “Дельта”,
Ігор Щоголєв, член ради Одеського соціально-екологічного союзу,
Сергій Курочкін, експерт Українського товариства охорони птахів,
Юлія Тернова, голова екого-культурного центру ім. В.Гонтаренка,
Христина Нечипорук, фонд “Природна спадщина”
Анатолій Корзюков, голова Азово-Чорноморського орнітологічного союзу
Віктор Мельничук, координатор водного напрямку ВГО “Національний екологічний центр України” (НЕЦУ)
Ігор Сіренко, ВГО “Національний екологічний центр України” (НЕЦУ)
Альфред Цикало голова Асоціації “Екологічна безпека та протидія надзвичайним ситуаціям” ім. акад. М. І. Андрусова
Чорна Т.Г. Молодіжний екологічний центр ім В. І. Вернадського

Leave a Reply