Ірина Сех нагадала голові КМДА, що забудовувати Труханів острів заборонено

Голова парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи свободівка Ірина Сех клопоче про збереження природного комплексу Труханів острів та створення об’єкту природно-заповідного фонду у його межах. На думку депутата, тільки надання такого статусу зможе врятувати острів від незаконної забудови та нищення.

Ірина Сех звернулася до голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова та голови Державної екологічної інспекції України Павла Жили щодо скарг на порушення природоохоронного та земельного законодавства на території Труханового острова, неправомірних дій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування під час надання земель та дозволів на будівництво в межах острова.

Голова екологічного комітету, зокрема, звернула увагу голови столичної міськдержадміністрації, що, відповідно до статті 89 Водного кодексу України та статті 61 Земельного кодексу України, на островах заборонено будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), зокрема баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів. Водночас стаття 89 Водного кодексу України передбачає, що непридатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню із прибережних захисних смуг. Окрім того, на острови розповсюджується обмеження господарської діяльності, як і для прибережних захисних смуг водних об’єктів. Відповідно до частини 4 статті 59 Земельного кодексу України, Труханів острів може перебувати лише в користуванні на умовах оренди й може використовуватися лише для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт.

Депутат просить перевірити факти незаконної забудови Труханового острова, про які йдеться у зверненнях скаржників, та в разі виявлення порушень вжити заходів щодо дотримання законодавства.

Вона також просить міністра екології та голову Держекоінспекції розглянути питання щодо надання Трухановому острову статусу об’єкта природно-заповідного фонду.
Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Leave a Reply