Екоуроки щодо зміни клімату та захисту зелених зон відбулися у школах Києва
Лектори Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство», яка виконує проект «Захист і розвиток зелених зон у міських громадах України», підвищують обізнаність молоді щодо зміни клімату та захисту зелених зон.
Лектори через демонстрацію відеоматеріалів розкрили тематику зміни клімату в Україні та світі. Школярі дізналися про те, що таке парниковий ефект і як мінімізувати цю причину зміни клімату.
Під час спілкування з учнями мова йшла також про екологічну свідомість кожного, про те, якою може бути участь кожного у протидії зміні клімату.
Серед київських учнів виступила студентка педуніверситету зі Слов’янська Анна Черковська, яка розповіла, як вона організувала на Донеччині волонтерську акцію «Захистимо дерева – щит Планети від зміни клімату». Київські школярі побачили, як їх однолітки зі Сходу України очищають національний природний парк «Святі гори» від сміття.
Лектори звернули увагу, що так само і в Києві є свій національний природний парк – «Голосіївський» і наголосили, що Київ є єдиною столицею країн Європи, що має власний національний парк. В результаті із зацікавленими учнями та педагогами було заплановано екомандрівку до Національного парку «Голосіївський», подальшу громадську підтримку цих «зелених легень Києва», які поглинають парниковий вуглекислий газ. У НПП «Голосіївський» можна не лише побувати у цікавих місцях, побачити червонокнижні рідкісні рослини, але й поприбирати сміття, яке лишають відпочиваючі.
На екоуроці учні довідалися, які дерева краще виконують екологічні функції, краще забезпечують затінок і прохолоду влітку, менше потерпають від змінених кліматичних умов.
Зокрема, було продемонстровано відеоролик про те, як команда проекту «Захист і розвиток зелених зон у міських громадах України» розробила власну концепцію міського озеленення, із використанням найбільш адаптованих до зміни клімату дерев та апробувала її на конкурсі щодо озеленення у м.Хмельницькому, де міська влада погодилася втілити напрацювання Студентського братства у озелененні міста. Приклади правильного озеленення зацікавили освітян та адміністрації київських шкіл, адже вони самі дбають за озеленення пришкільних ділянок.