28.05.2015 Рубрики: Новини

Держфінінспекція хоче залишити національні природні парки без охорони

Міністерство екології та природних ресурсів готове судитись з Держфінінспекцією

При перевірках Держфінінспекцією фінансово-господарьскої діяльності установ природно-заповідного фонду Мінприроди у актах ревізії зазначається, що при відсутності документів на право постійного користування земельними ділянками установи природно-заповідного фонду не мають права затверджувати штатні розписи з чисельністю працівників, які виконують природоохоронні функції.

Так, на сьогодні, за результатами перевірок фінансово-господарської діяльності установ природно-заповідного фодну «Приазовський», «Верховинський», «Джарилгацький», «Дермансько-Острозький», «Кармелюкове Поділля», «Кременецькі Гори», «Білобережжя Святослава», «Слобожанський», «Древлянський» загальна сума «зайвих» витрат на охорону, на думку Держфінінспекції, складає близько 18 млн грн. При тому, що при перевірці національних природних паків «Хотинський» і «Олешківські піски», у яких поки також відсутні акти на право постійного користування земельними ділянками, Держфінінспекцією не встановлено фактів зайвого виділення бюджетних коштів.

 

Держфінінспекція вважає, що охороняти природно-заповідний фонд не потрібно, якщо землі ще не передані у постійне користування адміністраціям національних парків. Процес передачі землі адміністрації національних парків може тривати роками, а охороняти заповідні території потрібно з перших днів створення адміністрацій заповідників, бо є відповіді Укази Президента.

Щоб позбутися цієї правової колізії Мінприроди надіслало прохання надати доручення державним фінансовим інспекціям в областях враховувати, що для установ природно-заповідного фонду нормативи чисельності працівників установ береться з Указів Президента про створення об’єктів ПЗФ з відповідними межами.

В.о. голови Державної фінансової інспекції України Диба М.І. поки не приймає зауваження Мінприроди та повідомив, що національні природні парки взагалі не мають власних земель і не мають права виділяти кошти на їх охорону, тому Мінприроди буде відстоювати свої права по захисту природно-заповідного фонду в судовому порядку.

http://menr.gov.ua/press-center/news/123-news1/3888-derzhfininspektsiia-vvazhaie-natsionalni-pryrodni-parky-virtualnymy

Leave a Reply