04.12.2013 Рубрики: Новини

Бригинець: 85 000 гривень – ціна незаконної вирубки лісу у заказнику

Державна екологічна інспекція при підрахунку збитків, нанесених державі внаслідок вирубування заповідного лісу (заказника «Іванівський») під лижероллерну трасу, не порахувала зрубані дерева.

Про це заявив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Олександр Бригинець.

«Екоінспекція, вочевидь, не вважає, що дерева вирубані у заповідному лісі чогось вартують і порахувала збитки лише за знищення середовища існування рідкісної лілії лісової, оцінивши їх у суму 84 868 грн.. Хоча, відповідно до встановленої такси, збитки за пошкодження кожного дерева можуть сягати 5515 грн.», – наголосив О.Бригинець.

На думку нардепа, вся ця історія взагалі дивна, адже, за словами заступника голови Національного екологічного центру України Олексія Василюка, який давно бореться проти вирубки цього та інших заповідників, згідно документів вирубка дерев у заказнику проходить нібито в рамках ре алізації соціально-економічного проекту з прокладання лижероллерной траси. Хоча в самому проекті не написано, що траса проходитиме через заповідну територію. Проект будівництва ніде не обговорювався і, швидше за все, ще не затверджений.

«І в той же час, лісники і Екоінспекція стверджують, що вирубка лісу це оздоровлення та формування лісів, і ця вирубка немає ніякого відношення до реалізації проекту з прокладання лижероллерної траси. Особисто мені важко уявити, як прокладання траси через ліс може бути його оздоровленням, особливо, коли мова йде про заказник, в якому зростають зникаючі рослини – територію, що знаходиться під охороною держави», – обурений О.Бригинець.

Тому нардеп звернувся до контролюючих органів з проханням втрутитись у ситуацію.

«Впевнений, люди, які стоять на Майдані стоять не лише проти влади в цілому, а й проти кожного конкретного злочину на місцям, в тому числі і тих, що стосуються знищення українського природо заповідного фонду», – підсумував О.Бригинець.

Нагадаємо, на Тернопільщині біля с. Підгороднє триває масштабна вирубка заказника «Іванівський» задля прокладення лижероллерної та біатлонної траси. На сьогодні площа вирубки сягає декількох гектарів.

Після звернення Бригинця щодо незаконних дій з вирубки заповідного лісу, правоохоронці Тернопільщини почали розслідування кримінального правопорушення за ч.1 статті 252 Кримінального кодексу України.

Іванівський заказник – природоохоронний об’єкт, ботанічний заказник місцевого значення. Розташований поблизу села Підгородне Тернопільського району Тернопільської області, де на площі 57 га охороняється ділянка дубово-грабового лісу, під наметом якого зростають лілія лісова та любка дволиста (види рослин, занесені до Червоної книги України).

Leave a Reply