Біличанський ліс особливо цінний для підтримки екологічної безпеки столиці – громадський активіст Андрій Скіпальський
Найбільший в Києві Біличанський ліс став Національним природним парком
Найбільший за площею у Києві та найзгорьованіший через дії забудовників й бездіяльність чиновників, Біличанський ліс став Національним парком. Відтепер, він під опікою Закону «Про природно – заповідний фонд України».
1 травня в.о. президента Олександр Турчинов підписав підготовлений активістами проект указу «Про зміну меж національного природного парку «Голосіївський». До території нацпарку приєдналися ще майже 6,5 тисяч гектарів Святошинського лісопаркового господарства.
Межі природоохоронної території пролягають від столичної вулиці Генерала Наумова до річки Ірпінь (з заплавою ріки і водоохоронною зоною включно) і від Житомирського шосе – до автомагістралі Київ-Ковель, з частиною малих річок Нивка і Любка, що протікають через територію Біличанського лісу.
Ні котеджних кооперативів, ні лісової дороги до спірного технопарку БіонікХіл, ні гаражів чи чогось подібного в Біличанському лісі навколо селища Коцюбинське вже не буде.
З 2008 року громадські лобісти марно намагалася забезпечити заповідний статус для Біличанського лісу. За останні роки Коцюбинська й Гостомельська селищні ради, всупереч законодавству, продали близько 100 гектарів Біличанського лісу. Селищна Коцюбинська рада роздала 501 ділянку лісу місцевим депутатам, їхнім родичам, наближеним до місцевої влади особам та підставним громадянам, про це повідомляє сайт громади Приірпіння.
Біличанський ліс особливо цінний для підтримки екологічної безпеки столиці, зазначає Андрій Скіпальський, активіст, голова правління громадського об’єднання «Життя».
«Відповідно до досліджень, проведених Інститутом ботаніки імені Холодного Національної академії наук, даний ліс має ключове рекреаційне значення для усього Київського регіону. Він частково зупинив хвилю радіації, що йшла на Київ після Чорнобильської катастрофи, зараз продовжує долати наслідки цієї катастрофи і залишається для столиці стратегічно важливою буферною зоною й рекреаційним ресурсом».
На фоні цього позитивного рішення, екологи нагадують і про дві основні проблеми нацпарку – береги та заплави річки Нивка, що так і не були включені до природоохоронної зони, та колишню військову частину посеред лісу, на території якої збираються будувати технопарк «Біонік Хілс». Заплава річки Нивка належить Інституту рибного господарства, який змінив цільове призначення земель та віддав під забудову десятки гектарів. На вулицях Ушакова та Уборевича забудовники продовжують винищувати екосистему заплави. Вони змінюють та каналізують русло річки, що призведе до її загибелі. Поки забудовники не пішли далі, необхідно терміново включити заплаву річки Нивка до новоутвореного нацпарку, зазначають активісти.