14.06.2015 Рубрики: Новини

Арсен Аваков втрутився у знищення «Пташиного гаю» у Луцьку

Як ми повідомляли, 18 березня волонтери та працівники ЕПЛ виявили що комунальні служби м. Луцьк проводять вирубку орнітологічного заказника “Пташиний гай”, що розміщений на території Центрального парку культури та відпочинку. Більшість дерев підліску та кущів вирубані та спалені на місці1.

При виявленні правопорушення екологи звернулися до правоохоронних органів та написали заяву до міського відділку міліції. Проте надалі міліція відмовилась зупиняти порушення та притягати винних до відповідальності. У відповідь на заяву листом № 6-Зі від 27.03.2015 нас повідомлено, що в ході проведення перевірки звернення інспектором відділу муніципальної дружини Луцької міської ради Поліщуком І. В. було проведено бесіду з директором комунального підприємства «Парки та сквери м. Луцька» Трикошем А. Д., під час якої звернено увагу на необхідність посилення заходів щодо недопустимості вирубки дерев та чагарників на території парку.

Таким чином, Луцький МВ УМВС України у Волинській області не порушив кримінальне провадження за вказаним нами фактом. Жодні дії з оперативного зупинення вирубки заповідних дерев не були вжиті, що призвело до знищення більшої кількості всіх наявних в заказнику дерев та чагарників. При цьому не були нараховані збитки, а винні у скоєнні порушення не були притягнуті до відповідальності. Окрім відповідальності, передбаченої ст. 252 ККУ, збитки, що слід нарахувати відповідно до Постанови КМУ від 24 липня 2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Попередній розрахунок згідно цієї такси (за найменшими оцінками кількості знищених дерев, чагарників та чагарничків) становить 21 660 000 грн2.

Екологи ЕПЛ та народний депутат Ігор Луценко звернулись до керівництва МВС України з проханням вжити заходів щодо порушення кримінального провадження за даною справою, а також ініціювати службове розслідування причин, з яких, замість порушення кримінальної справи, керівництво Луцького МВ УМВС України у Волинській області лише направило інспектора відділу муніципальної дружини Луцької міської ради на бесіду з відповідальною за скоєння порушення особою, замість того, щоб оперативно зупинити рубку та притягнути винних до відповідальності, передбаченої чиним законодавством.

Листом №2 3336/Ав від 29.05.2015 Міністр внутрішніх справ А. Аваков повідомив народного депутата І. Луценка, що за повторним листом Луценка у Волинській області Луцький МВ УМВС України відкрито кримінальне провадження № 12015030010001492 за ознаками порушення, передбаченого ч.1. ст.252 КК України. З причин неналежного розгляду заяви про порушення на території заказника розпочате службове розслідування.

Довідка ЕПЛ:

Заказник є об’єктом природно-заповідного фонду, створеним для охорони місць гніздування птахів. Будь-яке руйнування його природних комплексів тягне відповідальність, передбачену статтею 252 Кримінального кодексу України. Також спалювання рослинних залишків є порушенням статті 71-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Василюк, еколог ЕПЛ

Email: [email protected], тел.: (097) 100 – 04 – 73

1http://pryroda.in.ua/dop-kyiv/komunalni-sluzhby-lutska-zustrily-vesnu-rubkoyu-ta-spalyuvannyam-derev-zapovidnoho-ptashynoho-hayu/

2http://pryroda.in.ua/zapzf/lutska-militsiya-vidmovylas-zupynyaty-vyrubku-zapovidnoho-ptashynoho-hayu/

Leave a Reply