Птахи фауни України: польовий визначник

Передмова

Природа завжди вражає людину розмаїттям своїх проявів. Багатство видів рослин і тварин будь-якого регіону нашої планети є надійним показником задовільного стану довкілля. У фауні України-Русі налічують біля 45 тисяч видів тварин, серед яких близько 750 видів – хребетні, решта – безхребетні тварини. Безперечно, птахи чи не найпомітніші і найпривабливіші серед хребетних.

Птахи оточують нас всюди – на відпочинку серед природи, в місті, під час роботи в саду чи на городі. Навіть через закриті шторами вікна долинають в квартири їхні спів та галаслива метушня. Вони пристосувалися до життя поряд з людиною і не ховаються від нас. Коноплянку, чорного та співочого дроздів, зяблика частіше можна почути, хоча не так важко і побачити. Голос вивільги, зозулі, одуда чув багато хто з нас, але мало хто бачив цих птахів.

Птахи фауни України: польовий визначникМешкаючи у великих містах і перебуваючи в постійних клопотах, ми майже не звертаємо уваги на те, що поряд з нами, співає, гомонить, вирує багатий пташиний світ. Зрідка ми виїжджаємо далеко за місто з наміром помилуватися природою, насолодитися пташиним співом, не здогадуючись, що у найближчому парку щодня також можна побачити і почути багато різних птахів, інколи значно більше, ніж будь-де. Для цього лише необхідно знати певні особливості їхньої біології та поведінки, завдяки яким птахів можна знайти і поспостерігати за ними. Якщо цей визначник допоможе вам більше дізнатися про птахів, додасть бажання стати їхнім оборонцем, автори будуть вважати своє завдання виконаним.

Без допомоги багатьох фахівців у галузі орнітології публікація цієї книги була б неможливою. Автори висловлюють велику вдячність А. М. Полуді та С. В. Домашевському за зауваження й коментарі, які вони зробили стосовно змісту визначника, а також І. В. Марисовій та В. В. Серебрякову за надані консультації. Вкрай важливою була інформація про перебування окремих видів у різних регіонах країни, яка відображена на картах їхнього поширення. За таку інформацію ми дуже вдячні Ю. О. Андрющенку, Т. Б. Ардамацькій, О. М. Архипову, А. А. Атемасову, М. М. Безкаравайному, В. П. Бєліку, В. В. Боднару, М. Ф. Весельському, В. В. Вєтрову, О. С. Вобленку, М. Н. Гаврилюку, Г. Г. Гаврисю, І. М. Горбаню, П. І. Горлову, В. М. Грищенку, А. І. Гузію, О. А. Дядичевій, М. Є. Жмуду, В. В. Кинді, Ю. В. Кузьменку, І. В. Кучинській, О. Є. Луговому, М. Д. Матвєєву, І. С. Митяю, Г. С. Надточій, В. О. Новаку, В. О. Пограничному, О. Л. Пономаренку, С. П. Прокопенку, І. В. Скільському, Д. С. Страшнюку, Л. І. Тараненку, Л. Томялойцю, М. В. Химину, О. М. Цвелиху, В. К. Цицюрі, Р. М. Черничко, І. В. Шидловському, О. А. Яремченко. Особливо хочемо подякувати В. І. Крижанівському, Ю. М. Чорнобаю та О. С. Климишину за всебічне сприяння на усіх етапах підготовки визначника, а також С. Ремсі та Й. Вінкельман, завдяки яким стала можливою головна фінансова підтримка цього видання.

Автори глибоко вдячні своїм родинам, в колі яких незмінно панували розуміння і повна підтримка всього, що було пов’язано з довготривалою працею над цією книгою.

коментарів 15 to “Птахи фауни України: польовий визначник”

 1. Дмитро:

  Я би хотів придбати цю книгу. Чи це можливо?

 2. АК-75:

  Користуюсь цим визначником вже майже рік-задоволений.Наводиться приблизний розмір птаха в см,вага,ареал поширення (схематична карта України),якісні ілюстрації,птахи зображенні в шлюбному та звичайному оперенні,також зображені самець та самка,якщо забарвлення різне.Рекомендую!

 3. Василь:

  Доброго дня!
  Мав нагоду користуватись книгою-визначником на занятті “Знайомство з птахами”, що відбулося в Міжрічінському ландшафтному парку 7-8 квітня 2012 р.
  Скажіть, будь-ласка, де можна придбати цю книгу?

 4. Василь:

  Вже придбав: Київ,ст. м. Дружби Народів, вул. Підвисоцького 6а, кв. 40. УТОП Birglife

 5. Надія:

  є маленьке запитання? де можна замовити і скільки коштує дана книга?

 6. Олександр:

  Можете звернутись в Рівненський природний заповідник до Журавчака Ростислава

 7. Юрій:

  Шановний Геннадію Васильовичу! Дуже гарний Ваш визначник та де його придбати?
  Всього вам доброго. З пошаною Юрій Роговий.

 8. Володимир Новак:

  Невелика кількість примірників ще була в офісі УТОП. Розповсюджується переважно серед членів товариства (може вступити в товариство кожен). Остання ціна була 70 грн., зараз мабуть більше. Планується перевидання. Визначник чудовий. Колись мав 7 примірників, але роздарував друзям.

 9. Юрій:

  Жаль,звичайно,що державні мужі (так і хотілось написати – вужі) геть не приділяють уваги природничим наукам, в тому числі й орнітології. “Визначник птахів” мав би видаватися щороку і постійно бути візитною карткою держави, не говорячи вже про учнівську молодь,для якою подібна книга мала би бути легко і звично доступною… дуже жаль,що доводиться жити в такий сіро-буденний час,створений напів(чи й повно)кримінальною владою…

 10. Александра:

  Хотела бы приобрести эту книгу. Это возможно? Одесса

 11. Юрій:

  Визначник виданий у 2002 році тиражем 5000 (п”ять!) тисяч.При фінансовій підтримці (зокрема) посольства Нідерландів в Україні.Можливо,Вам повезе набачити кимось зданий в книжковий магазин (коли такі ще залишилися).Про перевидання не було чути.

 12. Автор:

  Шкода, що через невиважені наміри видавця(УТОП)оновленого перевидання не буде. Автор може стати заручником своєї книжки, але перетворитися на заручника видавця – це вже щось подібне до кріпацтва.

 13. Юрій:

  Шановний Геннадію Васильовичу – хай щастить Вам і здоровиться!
  Будемо всі разом сподіватися,що Ваш прекрасний визначник, який отримав широке визнання і заслужений авторитет серед людей , буде таки перевиданий. Добра Вам!

 14. Юрій:

  Шановний Геннадію Васильовичу! А чому Вам – одному із авторів визначника – не публікувати на своїй сторінці (частинами) сторінка самого визначника або щось схоже? Розумію,що це може викликати “обурення” спеців із товариства сумнозвісного… Пишу це,бо знаю, скільки людей хотіли б мати ту книгу у повсякденному користуванні. Доводиться їм допомагати,та то не те,зрозуміло… Вибачайте за таку мою наївність. Всього Вам доброго!

 15. Олена:

  Вже давно хочу придбати довідник Фесенка “Птахи України”, однак ніде не можу знайти. Чи не підзкажете, де можна купить чи замовить в інтернеті?

Написати коментар