Рішення суду! Мучити ведмедя в тісній клітці можна за 51 гривню !

Ведмідь
13 річна бура ведмедиця утримується на території ресторану «Гуцульський двір» за адресою м. Львів вул. Щирецька, 36 і належить  ПП «Модель». Природоохоронні і зоозахисні організації зверталися до державних установ, керуючись чинним законодавством України і етичними нормами з проханням вилучити ведмедицю і направити її на реабілітацію в Центр реабілітації для ведмедів на базі Національного природного парку «Синевир» або в один із зоопарків України.

Прийшла невтішна відповідь.

В.о.   Директора   ПП   «Модель»   Хомишин    З.Р.  Залізничним  районним судом м. Львова  притягнуто  до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.З ст. 88-1  КУпАП та накладено штраф у розмірі 51   грн, без конфіскації об’єкта тваринного світу.

Не погоджуючись  із даною постановою суду, прокуратурою району винесно апеляційну скаргу. Апеляційним судом Львівської
області 02.04.2014 року винесено постанову, якою апеляційну скаргу прокуратури району лишено без задоволення, а постанову Залізничного районного суду м. Львова від 07.02.2014р. про притягнення Хоммшин З.Р. до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.З ст. 88-1 КУпАП – без змін.

Нагадуємо про чинне законодавство України.

Згідно зі ст.19 Закону України «Про Червону книгу України» спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України здійснюється у виняткових випадках лише у наукових і селекційних цілях, у тому числі для розмноження, розселення і розведення у штучно створених умовах, а також для відтворення популяцій за дозволом центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища на підставі рішень Національної комісії з питань Червоної книги України, прийнятих відповідно до її повноважень. Спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється.
Відповідно да Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається. Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.
Відповідно до Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах
3.1. Утримання диких тварин у неволі допускається, якщо: створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям; дотримані вимоги, встановлені Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження”; наявні документи, що підтверджують законність набуття дикої тварини.
3.2. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається.
3.5.1. Місце утримання тварин має забезпечувати достатній простір для розміщення диких тварин, бути обладнаним необхідними пристосуваннями, що забезпечують їх життєдіяльність (нори, гнізда, укриття, ставки, басейни тощо).

Боремося далі !

Опубліковано у Ведмідь, Зоозахист, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до Рішення суду! Мучити ведмедя в тісній клітці можна за 51 гривню !

  1. Андрій Кохалик коментує:

    Штраф – 51 грн.! Це просто сміх.
    З іншої сторони: від цього всього зовсім не смішно. ЯК не відчувають дискомфорту власники закладу, знущаючись над ведмедем?
    А на Великдень вони вдягнуть вишиванки і будуть говорити про патріотизм, на Майдані “били себе в груди” вимагаючи шляху до Європи, по неділях біжать до церкви, а почати з себе і зробити щось для навколишнього середовища – для чого?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *