Національний Виставковий Центр хочуть приватизувати і забудувати

Екологічні організації та активісти звернулись до керівництва держави з вимогою скасувати доручення Державного управління справами України № 01-13/16/0834 від 12.05.2014, згідно з яким пропонується вилучення НВЦ «Експоцентр України» з Переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Екологи переконані, що посадовці запланували забудову НВЦ.

вднг

Національний виставковий центр – це осередок культурного життя і рекреації не лише для мешканців Голосіівського району, адже його відвідувачами є жителі всього Києва і навіть гості міста. Особливу роль тут відіграє поєднання зеленої зони – частини Голосіївського лісу, садів, лук, зі збудованими в кінці 1950-х будинками, для яких характерна незвичайна для свого часу архітектура. В комплексі з національним природним парком “Голосіївський”, лісопаркова частина НВЦ є потужною зеленою зоною та складовою екологічної мережі Києва.
Збереження цієї зеленої зони передбачено Генеральним планом розвитку м.Києва до 2020 року, Програмою комплексного розвитку зеленої зони м.Києва до 2015 року. Також Указом Президента України «Про резервування для наступного заповідання цінних природних територій» N 79/94 від 10.03.1994 р. резервує цю територію для включення у Національний природний парк «Голосіївський» .
У межах міста НВЦ – один з останніх притулків для охоронюваних видів тварин, занесених у Червону книгу України, Бернську конвенцію та ін. (зокрема, занесені в Червону книгу кажани – руда вечірниця, нетопир-пігмей та інші, птахи – такі як голуб-синяк, що трапляються тут на міграціях, а також занесені до Додатку ІІ Бернської конвенції великий яструб та середній дятел та багато інших, комахи Червоної книги України – лептоюлюс Семенкевича та інші). Існування всієї сукупності багатої фауни НВЦ залежить від збереження лісів, садів, луків НВЦ. Територія НВЦ значною мірою є природним лісом, нерозривно поєднаним з комплексом Голосіївського лісу,який вже зараз увійшов до складу національного природного парку.
Ми впевнені, що приватизація території НВЦ може призвести до забудови паркової території виставкового центру офісними та житловими будівлями, що призведе до знищення паркової зони. Враховуючи те, що ДУС – відомий саботажник заповідної справи, жодних надій, що їхня ініціатива направлена на збереження лісів виставкового центру – нема.

ДОВІДКА:
Під час проектування НПП “Голосіївський” до включення у його склад, окрім цілісно природних територій, пропонувались курортні об’єкти «Конча-Заспа», територія НУБіП (Національного аграрного університету), його ботанічний сад, а також Національний експоцентр України. Саме в такій конфігурації мав бути створений нинішній нацпарку. І в його складі, ціоб’єкти мали б досконало виконувати функцію зони стаціонарної рекреації, що є обов’язковою умовою для створення НПП. Але коли НПП «Голосіївський» був нарешті створений Указом Президента України No 794/2007 від 27 серпня 2007 року, його площа зменшилась з 11 000 га, як планувалось з самого початку, до 4 521,29 га. Наразі ми вимагаємо повернення до питання розширення площі НПП “Голосіївський”, а НВЦ “Експоцентр України” є однією з найбільш перспективних для цієї мети територією.
Побоювання щодо потенційної забудови НВЦ мають під собою реальні підстави. Останню спробу знищення «НВЦ» в 2011 році шляхом розбудови на його території міського громадсько-ділового центру вдалось попередити численними зверненнями громадськості та збором підписів мешканців Голосіївського району на захист рекреаційної зони – http://necu.org.ua/zabudova-vdnh-1106 . Не виключено, що подібні спроби будуть повторені.

Опубліковано у Боротьба із забудовою зелених зон, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *