У Києві виявлені “безхозні” заповідні території

Дослідники Дружини охорони природи м.Києва “Зелене майбутнє” виявили, що у Києві є “безхозні” території природно-заповідного фонду.

Screenshot_3

Процедура створення об’єктів та територій природно-заповідного фонду (ПЗФ) передбачає, що після їх оголошення, наприклад, рішенням Київської міської ради, землекористувач отримує охоронне зобов’язання – документ, згідно з яким він надалі відповідає за охорону цієї природоохоронної території. Дослідження архіву документації ПЗФ м.Києва показало, що деякі території ПЗФ на сьогодні не мають землекористувачів, які б несли за них відповідальність.

“Здавалось би, це неможливо, адже всі ПЗФ мають землекористувачів, – розповідає активістка ДОП Вероніка Скворцова. – Проте, ми виявили, що після створення деяких ПЗФ, землекористувачі просто припинили своє існування. Наприклад, рішенням Київради від 02.12.99р. №147/649 була створена пам’ятка природи “Верхнє озеро-ставок з Китаївського каскаду ставків”, яка знаходиться у Голосіївському районі по вулиці Китаївській, 15. Охоронне зобов’язання отримав Київський державний науково-виробничий комбінат Міністерства АПК. Але вже 2002 року комібнат скасували [1]. Документацію ніхто не переоформляв, тому за охорону природної пам’ятки вже протягом 13 років ніхто не відповідає”.

Активісти ДОП планують дослідити поінформованість землекористувачів всіх об’єктів і територій ПЗФ Києва та добитись, щоб усі природоохоронні об’єкти мали свідомих опікунів

 

Опубліковано у Новини, Природно-заповідний фонд. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *