Обстеження Дніпровських островів

У четвер, 29 липня, Дружина охорони природи “Зелене майбутнє” разом із Громадською організацією “Спілка човнярів Київщини” здійснили обстеження РЛП “Дніпровські острови”, а саме островів Великий та Малий.

DSC_6238

 

Під час поїздки було виявлено массове засмічення даних островів побутовим сміттям, залишеним переважно відпочивальниками та місцевими рибалками.

DSC_6111

 

DSC_6111

Зокрема, на острові Великому було виявлено численні сміттєзвалища, що переважно складалися з пластикових відходів. На місцях розмиву піщаних берегів сміття, що раніше було закопане на островах, повільно вимивається та забруднює Дніпро.

DSC_6156

 

DSC_6141

Вздовж берегів островів Великого і Малого можна побачити латаття біле. У заростях очерету живуть біла та сіра цаплі, річкові крячки.

DSC_6058

 

DSC_6214

Під час обстеження ми відвідали піщану мілину посеред Дніпра, що виникла у результаті будування залізничного мосту та перекриття Дніпра, та приводить до змінення течії Дніпра і його замулення.

DSC_6283

Результатом спільного запливу ДОП та Спілки човнарів стало рішення щодо встановлення інформаційних стендів та щитів РЛП “Дніпровські острови”, друку попереджувальних листівок для відвідувачів островів, проведення акцій прибирання із залученням представників ЗМІ.

Залишається лише подякувати гостинним човнарям за надану можливість та небайдужість до проблем заповідних об’єктів!

DSC_6136

DSC_6065_01

Текст: Вероніка Скворцова.
Фото: Дарія Ширяєва.

 

Опубліковано у Новини, Природно-заповідний фонд. Додати до закладок постійне посилання.

3 коментарі до Обстеження Дніпровських островів

 1. Наталія коментує:

  а хто такі ці човнарі?

 2. Сповіщення: "Човнярі за чистоту довкілля" - Страница 15 - Форум водно-моторного Клуба Фрегат

 3. Віктор коментує:

  Човнярі (лодочники по русски) це власники маломірних (малих) човнів які обєднались в громадські організації. https://www.facebook.com/chovnyari
  Сторінка заходу
  https://www.facebook.com/events/1619581004993088/
  Приєднуйтесь, коментуйте….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *