Що таке ДОП?

20071120-dop1Рух Дружин охорони природи (ДОП) був самоврядно заснований на базі природничих факультетів радянських університетів у 1961 році.

Класичними напрямками роботи ДОП стали

 • боротьба:
 1. з браконьєрством,
 2. торгівлею первоцвітами,
 3. з забрудненням природних територій;
 • допомога природно-заповідним територіям,
 • наукові дослідження зникаючих видів тварин та рослин,
 • створення заказників,
 • екологічна освіта.

В часи розквіту кількість ДОПів в СРСР сягала 145. Рух ДОП пам’ятає героїв, загиблих від браконьєрської кулі.

Але за все своє існування, Рух ДОП, будучи екоцентричним і радикальним по відношенню до усталених норм світогляду та державної політики, не був знищений, політизований, корумпований і не увійшов до складу жодної іншої організації чи державної структури.

Достатньо почитати Маніфест Руху, щоб зрозуміти, про що йдеться. Після розпаду СРСР Рух частково занепав. В Україні ДОПи припинили існування аж до 2000 року.

Тепер триває доба відродження цього найпринциповішого і, між усім – найпотужнішого природоохоронного руху колишнього СРСР.

Якщо вам здається дивним, що ви досі не чули про ДОПи, будемо вважати це заслугою цензури, адже єдине, що вона змогла зробити проти ДОПів – не дати їм стати всенародним масовим рухом. Детальніше про історію Руху ДОП можна почитати в інтернеті.

«Випускники» перших ДОПів тепер очолюють заповідні об’єкти і наукові установи, громадські організації і екологічні сторінки в ЗМІ.

Серед відомих українців, членом ДОП в 1986-1988 був письменник Тарас Прохасько, за що навіть пережив незначне переслідування влади.

Наразі в Україні реально діють ДОП у містах Харкові, Києві, Дніпропетровську та Кам’янці-Подільському.

(зі статті С.Жабки «Партизани природоохоронного руху»)

3 коментарі до Що таке ДОП?

 1. Катерина коментує:

  Шановні панове екологи ! Викликає захват Ваша небайдужість до рідної землі !Велика за це подяка!
  Хочемо звернутись до Вас за порадою і,можливо ,допомогою.На сьогодні на території Боярського лісництва під виглядом санітарної чистки відбувається варварське знищення лісу :валять здорові дерева і вивозять у невідомому напрямку.Без документів і накладних.Ми збираємо підписи під зверненням до Державної Екологічної інспекції ,але на них надії нема.Порадьте ,будь ласка ,що робити ?
  З повагою Громада садівничого масиву Глеваха

 2. Виктор Солнечный коментує:

  Добрый день !Подскажите пожайлуста к кому можно обратиться,я хочу стать вололонтером по охране окружающей среды,место проживания Киев
  С уважением Виктор (098)7259955

 3. plyga коментує:

  До нас. Тел 093 349 52 81.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *