Обстеження промзони на Видубічах і Русановці…

…або: як ми шукали сміття, а знайшли – помідори!

Наша мандрівка урбаністичними ландшафтами в околицях м. Видубічі почалась з давно знайомого об’єкта: “сніготайка” біля гирла р. Либідь – пам’ятки природи місцевого значення (у березні на цій території знаходилась величезна кількість залишків згорівших покришок з вулиці Грушевського, сміття та сніг – http://pryroda.in.ua/dop-kyiv/komunalnyky-zvozyat-sazhu-z-maydanu-na-zapovidnu-terytoriyu/). Як бачимо, зараз слідів тих подій майже немає (історія їх зникнення – http://pryroda.in.ua/dop-kyiv/pokryshky-i-sazhu-prybraly-z-berehiv-lybidi/):

DSC_1890.масштабированное

DSC_1892.масштабированное

Тепер нове сміттєзвалище виникло з іншого боку транспортної розв’язки на м. Видубічі – біля залізничного та автомобільного мостів через Дніпро на лівобережну Русанівку. Тут сміття з будівельних майданчиків вивозиться зовсім недалеко від них і звалюється у купки між трасою і залізничними коліями. Гості міста, що потрапляють до нього цими магістральними шляхами, зустрічаються саме з таким зворотнім боком Києва, а вже потім десь у центрі бачать його парадне обличчя.

DSC_1898.масштабированное

DSC_1903.масштабированное

Промзона, що оточує мости ближче до узбережжя Дніпра, також не відрізняється приємністю краєвидів:

DSC_1911.масштабированное

DSC_1915.масштабированное

DSC_1910.масштабированное

 

Серед цього металево-сміттєвого пекла ми знайшли, як не дивно… кущики помідорів з купою плодів 🙂 Їх походження залишається невідомим, а виглядають вони в такому місці трохи абсурдно:

DSC_1907.масштабированное.масштабированное

 

Ще більш вражаючі нелегальні сміттєзвалища зустріли нас на іншому березі Дніпра (також розміщені вздовж залізничних колій і траси):

DSC_1930.масштабированное

DSC_1932.масштабированное

Крім того, при переходженні на лівий берег з правого вищезгадуваними мостами, обурення викликає штучно створений посеред Дніпра будівельний майданчик. Потреби в його наявності вже давно немає, проте він досі виглядає так, ніби будівництво щойно завершено. Хіба що сміття на ньому побільшало…

DSC_1923.масштабированное

DSC_1920.масштабированное

DSC_1921.масштабированное

 

За фактами несанкціонованого розміщення сміття активістами ДОП “Зелене майбутнє” підготовлене звернення у органи районних адмінітрацій та Державної екологічної інспекціі. Сподіваємось на оперативну роботу цих органів.

Крім того, пропонуємо вам замислитись над питанням: коли людство все ж зрозуміє, що створюване ним сміття перевершує всі здатності нашої планети до саморегуляції та підтримання балансу – чи не буде вже занадто пізно? Чи не погрязнемо ми всі в тому смітті, яке через кожну дірку світа урбаністики лізе до природних екосистем, захоплюючи їх? Якщо замислитись у вас вийшло – не витрачайте даремно дорогоцінний час і приєднуйтесь до нас!

DSC_1939.масштабированное

DSC_1936.масштабированное

Текст і фото: Дарія Ширяєва

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *