Київський лісгосп відмовляється припинити суцільні вирубки в заказнику «Жуків хутір»

Саме такий висновок ми можемо зробити із нещодавно отриманої нами відповіді лісового  господарства.

«Жуків хутір» – лісовий заказник загальнодержавного значення, розташований у Києво-Святошинському районі на землях Київського лісового господарства. В ньому охороняються вікові соснові та сосново-дубові ліси, багаті рослинами і тваринами Червоної книги України. На жаль, останнім часом деякі шматки лісів всихають і, таким чином, потрапляють під дію «Санітарних правил в лісах України», які дозволяють їх вирубувати, попри їх велику природну цінність навіть у всихаючому та всохлому стані. Для пом’якшення негативного впливу суцільних рубок в межах заказника, ми звернулися до Київського лісгоспу з пропозицією переходу до вибіркових рубок, що дають змогу видалити всихаючий сосновий ярус, але зберегти життєздатний другий ярус із дубами, кленами та іншими листяними породами. Таким чином, усувається джерело розмноження небажаних для лісового господарства видів комах, але більш-менш зберігається лісова екосистема і нейтралізуються порушення охоронного положення заказника, а саме – «порушення умов гніздування птахів та поселень звірів» та «інші види господарської діяльності, що можуть призвести до втрати природної і наукової цінності заказника».

Але Київський лісгосп показав небажання йти на зустріч природоохоронній громадськості і берегти заказник. У своїй відписці (відповіддю це назвати не можна) лісгосп заявив, що рубки зараз не проводяться, а у разі проведення вони будуть виконуватися згідно Законів України «Про природно-заповідний фонд України» і Санітарних правил в лісах України. Також йшлося, що лісгосп вдячний за нашу небайдужість.

Ми ж відверто обурені цією відпискою, так як вона демонструє цілковиту зневагу до нас і природоохоронного законодавства. Адже рубки догляду (саме ними є суцільні рубки в заказнику) здійснюються, згідно положень про заказник, в осінньо-зимовий період, і проводитись влітку вони апріорі не можуть. З другої сторони, законами України і Санітарними правилами в лісах України не регламентується, лишати в ході проведення суцільної вирубки життєздатний другий ярус, чи ні. Це визначається у окремо взятих випадках і залежить від волі лісового господарства. А Київський лісгосп бажання урівноважувати свою господарську діяльність в заказнику з природоохоронними потребами не має.

На разі активістами готується повторне звернення до керівництва лісгоспу і обласного управління лісового та мисливського господарства. Далі буде…

Андрій Плига

Опубліковано у Ліси | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Київський лісгосп відмовляється припинити суцільні вирубки в заказнику «Жуків хутір»

  1. Сповіщення: Ландшафтний заказник загальнодержавного значення “Жуків хутір” | Природно-заповідний фонд Київщини

  2. Сповіщення: Київський лісгосп обіцяє детальніше обстеження дерев при призначенні санітарних рубок | ДОП "Зелене майбутнє"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *