Київський лісгосп обіцяє детальніше обстеження дерев при призначенні санітарних рубок

В одній з попередніх статей ми розповідали про відмову Київського лісгоспу припиняти суцільні санітарні вирубки і лишати життєздатний другий ярус в заказнику «Жуків хутір». Згідно наданої ним тоді відповіді, рубки відбуватимуться згідно «Санітарних правил в лісах України», але ними не регламентується можливість залишення листяних другоярусних дерев при проведенні суцільних рубок в соснових лісах.

Активістами було підготовлено нове звернення, з поясненням необхідності залишати життєздатний другий ярус. Відповідь на запит була отримана днями.

У відповіді зазначено, що «при визначенні ділянок, на яких можливо потрібно буде провести суцільні санітарні рубки, проводитиметься детальне обстеження дерев тому, що всихання дерев має місце як в першому, так і в другому ярусі… На ділянках, де всихання дерев носить поодинокий характер…, будуть призначатись вибіркові санітарні рубки».

Схоже на чергову відписку, проте, чи є це так, зможемо переконатися вже цієї зими. Адже рубки в заказнику дозволені якраз в період з жовтня по квітень…

Довідка. Жуків хутір – лісовий заказник загальнодержавного значення, створений 1996 року. Про нинішній стан справ в заказнику «Жуків хутір» та об’єкти його охорони можете дізнатися на сайті природно-заповідного фонду Київщини.

Опубліковано у Ліси, Природно-заповідний фонд | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *