Київщина, в якій ліс лишився лише на мапі.

Останнім часом в засобах масової інформації постійно з’являються новини про надмірну вирубку лісів, про небезпеку втратити останні ліси і т.д. Проте, на жаль, мало хто уявляє справжню картину того, що відбувається. Отож розставимо крапки над «і» та покажемо, наскільки жахлива ситуація насправді.

Для цього порівняємо доступні всім топографічні карти із нанесеними на них зеленими площами лісів, та супутникові знімки, що також знаходяться у вільному доступі в Інтернеті, на яких видна справжня ситуація.

На цій мапі зображені ліси Тетерівського лісгоспу, в басейні р. Тетерів. А на супутниковому знімку знизу видно, що від того залишилося:

Всі ці білі смуги і плями – це вирубки. Лісгосп отримав міжнародну сертифікацію і вихід на міжнародні ринки, але не зменшив обсяги рубок старовікових борів, що мають водоохоронне значення.

Тут фрагмент карти, на якій зображений ліс Клавдієвського лісгоспу.

Із супутникового знімку видно, що власне лісу лишилось вкрай мило.

А на цій фотці чималий лісовий масив у віданні Боярської ЛДС. Проте…

Рік за роком самого лісу лишається все менше.

Не можна лишити поза увагою і Чорнобильську зону.

Думка про те, що на цій покинутій людьми території усюди буяє ліс – міф. Ось як цей ліс виглядає насправді:

Це взагалі є найбільша вирубка Київщини.

І таких прикладів багато.

Найстрашніше те, що це – законні, погоджені всіма установами, вирубки. Незаконні вирубки на Київщині є або наслідками самозахоплення землі біля міст, або рубками окремих дерев бідними селянами на дрова. Такі рубки, звісно, не видно з космоса, і шкоди вони приносять природі значно менше за наведені на картах вище рубки. Як так виходить, що законними вирубками знищуються ліси України і Київщини зокрема? Справа в численних «шпаринах» нашого лісового законодавства, яке дозволяє рубати ліс фактично будь-де і в будь-якій кількості, і в нехтуванні природоохоронних законів, які могли б це призупинити.  Тому, поки таке відбуватимуться, головним ворогом лісу лишатимуться не бідні селяни, які таскають дрова з лісу, не туристи, що засмічують ліс, і навіть не мисливці вкупі з браконьєрами, а Державна агенція лісових ресурсів України, що з жахливим варварством грабує наші лісові багатства.

Андрій Плига

Опубліковано у Ліси | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Київщина, в якій ліс лишився лише на мапі.

  1. Denis коментує:

    Как раз там где вырубки в зоне отчуждения находится заказник “Чернобыльский специальный”

  2. Сповіщення: ЛЕП vs ЛІС: на Радомишльщині під ЛЕП валять кілометри лісу | Лісовий блог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *