Хочете стати “лісовим” волонтером?

Якщо ви шануєте природу своєї країни і прагнете зробити щось корисне для природи та суспільства, швейцарсько-український проект Bergwaldprojekt (www.bergwaldprojekt.ch) запрошує вас долучитися до міжнародних волонтерських таборів, що відбуваються у мальовничих гірських місцевостях Закарпаття:

I-й - з 18 по 28 липня поблизу с. Лопухово, Тячівський район (на базі Кедринського лісництва); II-й - з 2 по 11 серпня поблизу с. Лопухово, Тячівський район (на базі Плайського лісництва); III-й – з 4 по 14 серпня на базі Ужанського національного природного парку поблизу с. Стужиця (Великоберезнянський район).

У програмі таборів – ознайомлення із проблемами гірсько-лісової екосистеми Карпат та практичні роботи у співпраці із фахівцями Брустурянського лісомисливського господарства та Ужанського національного природного парку (прокладення лісових стежок, будівництво перепадів та годівниць для тварин, догляд за деревами, робота в шкілці). Проживання у приміщеннях лісництв та наметах без надмірного розкошу, але із традиційним закарпатським харчуванням на базі лісництв - сніданок та вечерю готує кухар, обід – безпосередньо в лісі самі учасники. Програма табору передбачає активне спілкування із мешканцями села і знаймсто з історико-культурними надбаннями карпатського краю, цікаві екскурсії та зустрічі. Участь у таборі безкоштовна, проїзд до місця табору сплачується коштом учасників.

По завершенню I та III табору учасникам пропонується триденна програма у сусідніх селах (Усть- Чорна, Стужиця та Ужанська долина), вартість якої (280 грн орієнтовно) сплачується учасниками програми. Участь у додатковій програмі - за бажанням.

Табір I

18-28 липня

Учасники: 20 осіб від 18 років; українці, швейцарці

Поселення: у приміщенні лісництва (обмежено) або у власних наметах

Вигоди: на вулиці; душ відсутній

Комфорт: поруч чудовий пляж, можна купатися, є моб. зв’язок

NB! По завершенню табору учасникам пропонується триденна програма у сусідньому селі Усть-Чорна – селі, що було засновано етнічними австрійцями й на сьогодні зберігає особливі риси свого походження. Для бажаючих взяти участь у додатковій програмі буде організовано проживання та харчування в сім’ях (за форматом сільського туризму), екскурсії на об’єкти природних пам’яток та пам’ятки історії краю, відвідини майстрів традиційних промислів Закарпаття. Вартість додаткової програми сплачується коштом учасників і становить орієнтовно 280 гривень.

Табір II

2-10 серпня

Учасники: 16 осіб від 18 років; українці

Поселення: у приміщенні лісництва (обмежено) або у власних наметах

Вигоди: на вулиці; щовечора організовується гаряча вода

Комфорт: мобільний зв’язок майже відсутній (наближча точка прийому – за 2 км), табір проекту розташований за 10 км від Перевалу Легіонів. Прекрасні дикі краєвиди. Рай для романтиків і втікачів з міста.

Табір III

4-14 серпня

Учасники: 25 осіб від 18 років; українці, швейцарці

Поселення: у організованих наметах на облаштованій ділянці парку або у власних наметах

Вигоди: на вулиці; є гаряча вода

Комфорт: наявний мобільний зв’язок, табір проекту розташований недалеко від мальовничих гірських сел Загорб та Стужиця, поруч є чиста гірська річка, де можна купатися.

NB! По завершенню табору учасникам пропонується триденна додаткова програма у сусідніх селах Ужанської долини. Для бажаючих взяти участь у програмі буде організовано проживання та харчування в садибах з етнічним колоритом, екскурсії на об’єкти природних та культурно-історичних пам’яток (у т.ч. Невицький замок), спілкування з талановитими представниками сільських громад. Вартість додаткової програми сплачується коштом учасників і становить орієнтовно 280 гривень.

  • Для отримання більш детальної інформації і подання анкет на участь у таборах телефонуйте будь ласка Поштаренко Галині (8050 383 20 32) або Гудзь Віктору (095 201 10 61).
  • Анкети просимо надсилати не пізніше 14 червня!

Важлива інформація:

  • Звертаємо вашу увагу на те, що інфраструктура мобільного зв’язку і транспорту в районі обмежена, тому людям, що мають проблеми зі здоров’ям, слід звернути на це увагу, якщо вони мають бажання взяти участь у таборі.
  • Табір є міжнародним і при відборі кандидатів для табору орагнізатори звертатимуть увагу на можливість спілкування іноземними мовами (англ., франц., нім.)
  • Зручності для дотримання гігієни також доволі обмежені (вигоди – на вулиці, організація душу можлива в індивідуальному порядку, відвідування сауни групою заплановане одноразово на час табору), тому на це теж необхідно звернути увагу тих, хто звик до більшого комфорту.
  • Дати 1-го і 2-го таборів можуть змінитися (у межах 1-2х днів). Просимо контактувати для уточнення інформації.

Завантажити анкету

Джерело: Друзі лісу

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!