Мисливські угіддя Януковича повинні стати природними парками – екологи

Мисливські угіддя Януковича повинні стати природними парками, – екологиПриродоохоронці закликають уряд невідкладно забезпечити виконання указів Президента про створення національних природних парків (НПП) "Залісся", "Білоозерський", "Синьогора" та "Дніпровсько-Тетерівський" і повернення цього статусу "Сіверсько-Донецькому".

Роки перебування Віктора Януковича на посаді Президента для України характеризуються, зокрема, занепадом заповідної справи.

Згідно з указами Президента України від 11 грудня 2009 року президентські резиденції "Залісся", "Білоозерський" та "Синьогора" (кожна з яких займає по декілька тис. га лісу) у 6-місячний термін мали бути реорганізовані у НПП, але цього так і не сталося. Натомість на їхній території коштом платників податків розбудовували маєтки. Наразі згадані вище президентські резиденції залишаються закритими для доступу населення.

"Дніпровсько-Тетерівське" державне лісомисливське господарство, яке екс-Президент використовував як мисливське угіддя ("Сухолуччя"), також мало стати НПП. Міністерство екології та природних ресурсів України у 2010 році зібрало всі необхідні для цього документи, окрім згоди директора цього господарства, що зупинило процес.

За каденції Януковича відбулося також безпрецедентне скасування статусу НПП - "Сіверсько-Донецького" на Луганщині.

За останні три роки Мінприроди підготувало юрдичну основу для створення 11 заказників та 5 пам'яток природи загальнодержавного значення. Відповідні проекти указів Президента узгодили із центральними органами виконавчої влади та організаціями, схвалили на засіданнях Кабінету Міністрів та подали на розгляд Адміністрації Президента. Проте Янукович так і не підписав ці документи. Серед проектів указів Президента, які давно у черзі на затвердження, - 8 нових Указів про створення заказників та національних парків, серед яких і скандальний "Біличанський ліс" у Києві.

Довідка:

Національні природні парки (НПП) згідно із Законом "Про природно-заповідний фонд України" є природоохоронними установами, основними завданнями яких є організація відпочинку населення у поєднанні зі збереженням природних комплексів.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Василюк Олексій,
заступник Голови Національного екологічного центру України,
email: vasyliuk at gmail.com
тел.: (097) 100 – 04 – 74

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!