У Київському водосховищі загинуло 50% усієї риби

Через спуск води в Київському водосховищі загинуло 50-60% усієї риби, що живе в ньому - кілька десятків тонн, - повідомили в Київдержрибохороні.

«Поки що це попередні цифри, зараз працює комісія, яка підраховує збитки. Але складність у тому, що більшість риби знаходиться під льодом, і важко визначити істинні збитки», - повідомив керівник прес-центру Київдержрибохорони Ігор Тихолаз.

За його словами, для того, щоб іхтіофауна відновилася, потрібно заповнити водосховище щукою, судаком, лящем, які водилися тут завжди. Втім, навіть якщо на це виділять кошти, то, щоб відновити кількість риби, піде кілька років, вважають у Київдержрибохороні.

Зараз ажіотаж, який спостерігався в перші дні, спав - на Київське водосховище як і раніше, приходять збирати напівсонну рибу, але бажаючих стало набагато менше, пише газета.

Нагадаємо, що 16 березня заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що направив звернення до Міністерства охорони навколишнього природного середовища та Державного комітету України з водного господарства з проханням з’ясувати обставини спуску води на Київському морі, що призвело до масової загибелі риби.

ВАТ «Укргідроенерго» здійснило цей спуск відповідно до рішення Міжвідомчої комісії при Держводгоспі України для попередженням небезпечних наслідків весняної повені. Внаслідок таких дій рівень води у Київському водосховищі впав настільки, що крига в багатьох місцях лягла на дно та придавила своєю вагою рибу, що зібралася на мілководді. Однією з можливих причин рішення про спуск води засоби масової інформації називають побоювання через вірогідність затоплення будинків у Конча-Заспі, район якої може одним з перших постраждати внаслідок ймовірного весняного паводку.

Крім того, М. Томенко попросив представити інформацію, яким чином буде надалі здійснюватися регулювання води в Київському водосховищі, до яких наслідків це може призвести і яким чином будуть відшкодовані невідновлювальні втрати рибних ресурсів, викликані швидким зниженням рівня води.

Джерело: Комітет екологічного порятунку України

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!