Тур “Клімат змінюється! Час діяти разом!”

Д.Тяжлов / Голос Природи"Клімат змінюється! Час діяти разом!" – під таким гаслом з 20 по 25 листопада в Україні проходить інформаційний тур Всесвітнього фонду природи WWF при активній підтримці українських громадських екологічних організацій "Голос Природи", "Екоклуб", Національний екологічний центр України та "Екосфера". Метою туру є інформування громадян про причини і наслідки зміни клімату, необхідність зниження викидів парникових газів в атмостферу, а також про можливість кожного громадянина зробити свій внесок у боротьбу з глобальним потеплінням.

Інформаційний тур "Клімат змінюється! Час діяти разом!" є частиною Європейського туру WWF зі зміни клімату, що проходить послідовно в Угорщині, Румунії, Болгарії, Сербії. В Україні тур розпочався у Дніпропетровську та проходить через міста: Одеса, Київ, Рівне, Ужгород.

Тур представляє собою мобільну експозицію, яка подорожує на кліматичній вантажівці Тойота, що оснащена сучасними енергоефективними технологіями. У ході інформаційної роботи учасники туру поширюють тематичну літературу, розповідають про альтернативні можливості одержання енергії, демонструють фотовиставку та відеосюжети про глобальні кліматичні зміни та пропонують громадянам зробити свій внесок у процес зниження викидів парникових газів. На експозиції представлені  різноманітні прилади та цікаві елементи, які допомагають зацікавити перехожих різного віку та рівня екологічної обізнаності.

З кожним роком тема зміни клімату стає актуальнішою, а наслідки глобального потепління – все більш очевидними. Зміна клімату – це, в першу чергу, порушення кліматичного балансу, що проявляється у непередбачуваності погодних умов. Протягом  останніх років жителі різних регіонів України стали свідками наслідків природних катаклізмів: висихання врожаю, лісові пожежі, зруйновані шквальним вітром будинки, затоплені житлові райони.

Згідно останнього звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату головною причиною зафіксованих кліматичних змін є збільшення викидів парникових газів (насамперед вуглекислого газу та метану) внаслідок людської діяльності. Причинами глобального потепління також є знищення екосистем, неефективне використання енергії, забруднення довкілля. Традиційно вважається, що джерелами викидів парникових газів є великі промислові підприємства, однак виявляється, що не останню роль у цьому процесі грає збільшення кількості автомобільного транспорту, спалення чи гниття смітників побутових відходів, неефективність енергоспоживання та використання природних ресурсів, перевитрата органічного палива в комунальному секторі тощо.

„Кожна людина у повсякденному житті витрачає енергію та є причиною викидів вуглекислого газу, безпосередньо або через споживання товарів та послуг. Наша мета – переконати громадян, що спосіб життя та дії кожного з нас важливі у боротьбі з проблемою зміни клімату.” – стверджує Катерина Куракіна, менеджер зі зв'язків з громадськістю Дунай-Карпатської програми WWF. – „Ми можемо робити свій внесок шляхом розумного енергоспоживання, використання енергоефективних приладів, меншого користування авто та авіатранспортом. Шляхів багато, головне – усвідомлювати проблему та хотіти боротися з нею.”

Д.Тяжлов / Голос Природи

З нашими кліматичними порадами у побуті, які допомагають заощаджувати не тільки енергію, а й гроші, Ви можете ознайомитися на сайті Всесвітнього фонду природи www.panda.org/ukraine

Інформаційний тур "Клімат змінюється! Час діяти разом!" 23 листопада у місті Києві приєднався до акції "Всесвітній день захисту клімату!", яка була організована проектом Британської Ради "Європа за безпечний клімат", продюсерським центром "Арт Поле", Екоклубом "Зелена Хвиля", Національним екологічний центром України та Клубом мандрівників  - детальніше на сайті www.globalclimatecampaign.org

За додатковою інформацією звертайтеся:

Євгеній Колішевський, головний координатор тура (ДГЕО "Голос Природи"),
тел: 8 (05692) 67 439,  8 067 68 11 316, e-maіl: golos at alіce.dp.ua

Катерина Куракіна, менеджер зі зв'язків з громадськістю WWF: тел: 8 095 28 99 822,
e-maіl: dcpukraіne at maіl.css.od.ua, naiade at ukr.net

Наталя Вишневська, місцевий координатор тура (ДГЕО "Голос Природи"),
тел: 8 098 25 76 176, e-maіl: nvishnevskaya at ukr.net

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!