Цукрозавод на Черкащині знову почав отруювати річку Тальянку

Жителі Черкащини знову нарікають на місцевий цукровий завод: через нього у річці, що протікає тут, гине риба.

"Річка знову смердить чортом. Видно, що цукрозавод запрацював, – скаржиться 53-річний Віктор Красніцький із Тального Черкаської області. – Знову риба в Гірському Тікичі подохне".

Місцеві жителі скаржаться на те, що цукрозавод "Панда" отруює річку Тальянку. Тальянка є притокою Гірського Тікича.

"Ми з'ясували в чому справа, – розповів головний санітарний лікар району 63-річний Віктор Зозуля. – Правда, на територію заводу нас не пускають. Самі тим часом зливають чисту, але дуже гарячу воду в Тальянку. Температура води в річці – 30-35 градусів. В таких умовах гинуть водорості. Вони чорніють, падають на дно й починають смердіти. З річки тікає все живе. Цукрозавод порушує технологію. Замість того, щоб качати гарячу воду у відстійники, вони зливають її в річку. Думаю, що в такий спосіб вони економлять електроенергію.

Цукрозавод раніше кілька разів отруював Тальянку та Гірський Тікич. У Кривоколінському водосховищі декілька разів виловлювали здохлу рибу. Підприємство належить Героєві України, депутату обласної ради від Партії регіонів Геннадію Бобову.

Юрій Стригун, gazeta.ua

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!