НПП «Голосіївський» зробить другу спробу отримати свій ліс від «Київзеленбуду»

Завтра Національний природній парк «Голосіївський» зробить другу спробу отримати в управління території та об’єкти природно-заповідного фонду (лісовий фонд) на площі 1879,43 гектар, які до цього часу знаходяться у віданні комунального підприємства лісопаркового господарства “Конча-Заспа” об’єднання «Київзеленбуд» . Перша спроба була 15 липня. Про це повідомляє кореспондент «Київ.proUA.com».

«Згідно з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 356 було створено комісію, що мала б до 17 липня 2009 року здійснити приймання-передачу лісового фонду, технічної документації та вирішити питання подальшого розміщення будівель та споруд, що знаходяться на землях, які згідно Указу Президента “Про створення національного природного парку “Голосіївський”, вилучаються в установленому порядку у Київського комунального об`єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" та надаються Національному природному парку "Голосіївський" в постійне користування. На жаль, з усіх зацікавлених сторін, цей акт не підписали лише представники «Київзеленбуду», - повідомив заступник директора НПП «Голосіївський» Віталій Максименко.

У листі на ім’я міністра охорони навколишнього природного середовища України, «Київзеленбуд» мотивував свою відмову тим, що лісовий фонд, технічна документація, будівлі та споруди, що розміщені на території лісопаркового господарства «Конча-Заспа» об’єднання «Київзеленбуд», відносяться до власності територіальної громади міста Києва і їх передача можлива лише після відповідного рішення Київської міської ради.

У свою ж чергу адміністрація НПП «Голосіївський» стверджує, що території, на яких розміщений ”спірний” лісовий фонд, завжди були та залишались у державній власності, на землях цих територій ще у 1972 – 89 роках були створені об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. А комунальне підприємство ці території лише обслуговувало до моменту прийняття Міністерством окремого наказу із забезпечення управління цими територіями.

«Щодо будівель і споруд, які розміщенні на територіях, що мають передаватися, частина їх справді перебуває у комунальній власності, і саме по них, за відповідним порядком НПП «Голосіївський» буде виступати з ініціативою до Київради щодо їх передачі парку.

На думку адміністрації НПП «Голосіївський», таким чином КМДА могла б виконати згаданий Указ Президента», - пояснив Максименко.

Нагадаємо, що колишній міський голова Києва Олександ Омельченко, ще у березні 2006 року підписав рішення Київської міської ради, яким погодив проект створення національного природного парку з робочою назвою «Голосіїв».

НПП «Голосіївський» (площа - 4525,52 га) створений Указом Президента України 27 серпня 2007 року № 794/2007.

Захисники природи ще у 80-х роках ХХ ст. почали домагатись його створення. Тоді передбачалось, що площа НПП займатиме 65 000 гектарів і простягнеться від Голосіївського парку ім.Рильського у Києві на південь аж до с.Витачів. У перспективі, до нього мали ввійти Трахтемирівський півострів і Канівський природний заповідник.

До складу Комунального підприємства лісопаркового господарства «Конча-Заспа» входять три лісництва: Голосіївське, Конча-Заспівське, Дачне, загальною площею 4878 га.

Джерело: www.kyiv.proua.com

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!