На Закарпатті зникає унікальний музей лісу та сплаву
Руїни й порожні зали - це все, що залишилося від унікального музею лісу й сплаву. А колись тут були експозиції, які розказували про важку роботу бокорашів. Микола Бобик, пенсіонер: «Двадцять і два червонці платили за оден кубик, що ми везли до Квасівця».
Сплавляти ліс припинили у 50-х роках минулого століття, через будівництво електростанції. На річці Чорній відкрили музей. Його експозиціями захоплювався фотограф Сергій.
Сергій Гудак, фотограф: «Перекрыта речка была греблею, дамбою и за ней было огромое водохранилище. Это уникальные были пейзажи, вид. Это грандиозно было, в том числе и само сооружение».
Цю всю красу зруйнували повені 1998-го й 2001-го років. Тоді втрачено майже половину експонатів музею.
Юрій Шпілька, директор музею: «Страхіття, гучало все, тікали ми на гори, гучало, не могли мо собі уявити, шо такоє. Ми думали - страшний суд, дуже страхіття було великоє».
За десять післяповеневих років із держбюджету жодної копійки на відновлення музею. Голова облдержадміністрації каже: поки допомогли лише спонсори – 200 000 гривень.
Олег Гаваші, голова Закарпатської ОДА: «На сьогодні зроблена експертиза. Першочергові роботи, які треба зробити, складають чотири мільйони двісті тисяч. Я думаю, це по силам нам для того, щоб ці кошти зібрати і в цьому році їх вкласти».
На реконструкцію усього музейного комплексу треба 12 мільйонів гривень. Якщо їх вдасться отримати нині, музей знов відкриють вже за два роки.
Марина Коваль, Юрій Ковальов (
фото: