Ліс поблизу села Козлин через декілька років може зникнути із мапи Рівненщини

Вирубка ліса поблизу села КозлинЛіс поблизу села Козлин через декілька років може зникнути із мапи Рівненщини. Його інтенсивно вирубують. Місцеві селяни нічим зарадити не можуть. Ліс бо належить військовим. Хто і чому рубає столітні сосни та дуби? Та хто дає на це дозвіл - намагався з'ясувати Ярослав Кухаренко.

Ліс поблизу села Козлин - улюблене місце відпочинку рівнян у вихідні. Не далеко від міста, та й природа чудова. Однак протягом останніх двох років, ліс не впізнати. Тут масово вирізають столітні дуби та стрункі сосни.

Ця лісова дорога перекопана не просто так, кажуть місцеві. Нею, ще два роки тому можна було без проблем доїхати до озер, які ховаються у середині лісу. Люди кажуть, перекопали її для того, аби відпочивальники заїжджали іншим шляхом - там, де за в'їзд треба платити. А з цих майже десяти соток землі невідомі зібрали верхній родючий шар. Пошкодили коріння дерев. Від чого ті всохли.

Місцевий сільський голова пригадує - чотири роки тому селяни вступилися за дерева і вирубку припинили. Як з'ясувалося ненадовго. Колись - каже Микола Антончук - віковічні сосни та дуби рубали тільки восени. Тепер же військові лісничі геть знахабніли - ріжуть ліс цілий рік. Сільська влада нічим зарадити не може - ліс громаді Козлина не належить.

Тим часом лісівники наполягають на своєму. Кажуть ліс перестояв, і на його вирубку мають усі необхідні документи. Деревам там понад півтори сотні літ. А з таких страрців, у виробництві, можуть використати лише 40 відсотків.

Селяни переконані, ліс можуть врятувати обласні депутати. Якщо на сесії голосуванням підтримають приказку "Ліс наше багатсво" і сворять у Козлині заповідник.

Ярослав Кухаренко, Володимир Захаров, Новини Рівного.
rivne1.tv, 05.09.2008

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!