Котеджі замість овочів

Як повідомляє прес-служба Національного екологічного центру України (НЕЦУ), в Києві зупинено чергове порушення природоохоронного законодавства.

Ще наприкінці 2007 року стало відомо, що на грудневій сесії, Київська міська рада, серед іншого, передала під житлове будівництво овочевій фабриці урочища Самбурки, Китаєво і Болгарське у Голосіївському районі м.Києва. Всі три урочища є частинами Голосіївського лісу. Територія, яку передали під забудову, запланована до включення у 2 чергу Національного природного парку «Голосіївський».

НЕЦУ звернувся до Державної екологічної інспекції України та Міністра охорони навколишнього природного середовища України з проханням зупинити це порушення. Звернення не залишилось без належного розгляду (хоча так буває далеко не завжди) і вже 21.02.2008 ситуація знайшла розвиток на користь природоохоронців. Про це стало відомо з листа Першого заступника Головного державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища №612-10/13/0/11-06. В листі повідомляється, що Держекоінспекцією в м.Києві проведено перевірку викладених у зверненні тверджень. На момент перевірки, державні інспектори з охорони довкілля застали порушників «на гарячому»: на території лісу власне відбувалось самовільне знищення зелених насаджень. І здійснювалось порушення ні ким іншим, як працівниками СТАВ «Київська овочева фабрика» - новими власниками ділянки.

Отож, овочева фабрика таки серйозно налаштована на будівництво котеджів в мальовничому куточку лісу. Втім, відведення ділянки аж ніяк не є підставою для нищення дерев. Держекоінспекція зупинила порушення і обрахувала суму збитків, нанесених державі, яка склала 172 512 грн. Матеріали перевірки та розрахунок збитків направлені до Київської природоохоронної прокуратури для вирішення питання про порушення кримінальної справи.

Тепер НЕЦУ вимагатиме, щоб крім покарання за вчинене порушення, природоохоронна прокуратура зобов’язала порушників провести рекультивацію пошкодженої ділянки і відновити природний куточок до того стану, в якому він був до вторгнення овочевої фабрики.

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!