АНОНС: Мінприроди порушує Конституцію і приховує екологічну інформацію

10 КВІТНЯ 2008 р., в четвер, о 14:00 в приміщенні Оргуського центру (вул. Урицького, 35, боковий вхід) відбудеться прес-конференція членів Громадської ради при Мінприроди щодо грубого порушення статті 50 Конституції України та незаконного втаємничення екологічної інформаціїПитання, які будуть освітлені учасниками:

Деградація системи управління охороною навколишнього середовища в Україні в цілому та з питань забезпечення прозорості діяльності, доступу до інформації та консультацій з громадськістю – зокрема, в тому числі:

1.) Накази Мінприроди Про затвердження Переліку конфіденційної інформації, якій надається гриф „Для службового користування” (ДСК). Чим насправді є присвоєння грифу ДСК: намаганням захистити інтереси держави чи способом приховати некомпетентність та корупцію в органах Мінприроди?
2.) Маніпуляція процедурами державної екологічної експертизи. Чи мають право громадяни знати про екологічну безпеку будівництва нових небезпечних об’єктів поруч з їх домівками та про підстави прийняття таких рішень? Чи можуть вони на них впливати?
3.) „Незручна громадськість” та способи боротьби з нею. Громадські ради – механізм співпраці з громадянським суспільством чи декорація?

В прес-конференції візьмуть участь:

Голова Громадської ради, Президент Всеукраїнської екологічної громадської організації „МАМА-86” Ганна Голубовська-Онісімова
Директор Оргуського центру, заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко
Члени Громадської ради:
Заст. голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк
Виконавчий директор міжнародної благодійної Організації «Екологія. Право. Людина» Сергій Лозан
Керівник інформаційного центру Української екологічної асоціації „Зелений Світ” Сергій Федоринчик
Президент Всеукраїнської громадської організації „Жива планета” Світлана Бєрзіна
Експерт Громадської ради, голова громадської організації „Бюро екологічних розслідувань” Дмитро Скрильніков

Довідка:
Громадська рада при Мінприроди є найдавніше діючою серед усіх громадських рад при органах влади та державних управліннях. Вона була створена за 8 років до виходу Постанови КМУ №1378 від 15.10.2004, якою всі центральні органи виконавчої влади зобов’язувалися створити при собі громадські ради. До складу Громадської ради при Мінприроди традиційно входять зареєстровані або легалізовані Мінюстом громадські організації, статутною метою діяльності яких є охорона навколишнього природного середовища, зменшення його забруднення та досягнення сталого (збалансованого) розвитку.

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!