Мінекології витратило 50 мільйонів на безкоштовні карти

Одна голова добре, а 1+1 краще. «Наші Гроші» і «ТСН-тиждень» паралельно зацікавились тендером Мінекології на закупівлю «технологій дистанційного зондування землі». Під цією страшною назвою криється фотографування із супутника лісів України.

Нагадаємо, «Наші гроші» зацікавились цією темою через дикий розрив цін учасників. Харків’ян, які пропонували зробити все за 250 000, викинули з тендеру через неправильні документи, натомість виграли австріяки з ціною в 200(!) разів вищою – 50 млн.
Радісного трепету новині додавало й той факт, що австрійці взагалі-то займаються не космосом, а цементом.

Коли «1+1» поспілкувався з іншими фахівцями, то картина вийшла взагалі чудовою.
По-перше, харків’яни розповіли, що все вже в них є – «три терабайтних диски – он лежать»;
По-друге, якщо купувати не програму, а самі фото – то вони знаходяться у безкоштовному доступі на сайті Мічиганського університету;

По-третє, радник голови Державного космічного агентства Едуард Кузнецов повідомив журналістів, що держструктурам знімки з української «Січі-2» надаються безкоштовно, «але до нас не звертались».

Ну, і по-четверте, представник «НГ» Юрій Ніколов розповів, що згідно з тендерною документацією послуги мають бути надані до 20 грудня, тобто справді – це «стос DVD».

Дуже мило відповіли на зауваги в Мінекології: «у майбутньому розглядається питання використання послуг українського супутника». Дійсно, який дурень буде користуватись супутником безплатно, якщо можна заплатити 50 млн. гривень? Просто молодці. Санітари лісу.

Джерело: nashigroshi.org

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!