12.04.2014 Рубрики: Новини

Екоінспекція нарахувала «Антимайдану» 6 мільйонів штрафу

Державна екологічна інспекція нарахувала збитки, нанесені Маріїнському парку у Києві, перебуванням на його території табору «Антимайдан». Як ми раніше повідомляли, під час базування у Маріїнському парку активістів провладних акцій, було нанесено відчутні збитки паркові. Відбулись значні впливи їх на зовнішній вигляд та стан парку. Зокрема відбулось засмічення його території, руйнування елементів зовнішнього дизайну парку, утрамбовування грунту, пошкодження дерев, дернини а також пошкодження коріння дерев внаслідок розпалювання багать та встановлення бочок для обігріву людей.

Маріїнський парк є парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва, що є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Згідно зі ст.38 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», На території парків-пам’яток садово-паркового мистецтва забороняється будь-яка діяльність, що не пов’язана з виконанням покладених на них завдань і загрожує їх збереженню. Відповідно до ст. 252 Кримінального кодексу України, умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду – карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Держекоінспекція у м.Києві провела обстеження території Маріїнського парку та нарахувала збитки, на нанесені державі внаслідок базування тут протягом місяця 20 000 чоловік та вчинення ними вказаних вище порушень. Загальна сума збитків склала 6 2012000 грн. про це перший заступник голви Держекоінспекції І.Кошелев повідомив у листі від 19.03.2014 №2/3-3/38/4/ДЕІ, 42/4/ДЕІ. Справа передана до органів МВС для порушення кримінальної справи.

Leave a Reply