11.04.2014 Рубрики: Новини

Аксьонов підім’яв кримські заповідники під себе

Позиція керівництва Криму має чіткий вектор на використання природних і передусім – рекреаційних ресурсів кримських ПЗФ. Попри вимоги як українського так і російського законодавства, Рада Міністрів Криму бажає самостійно розпоряджатись долею заповідників і нацпарків.

Як ми повідомляли раніше , 26 березня Крим прийняв рішення про націоналізації заповідників . За повідомленням інформагенства «КримІнформ», 27 березня у Симферополі відбулась прес-конференція голови Республіканського комітету з охорони навколишнього природного середовища Геннадія Нараєва . За його словами, питання управління кримськими заповідниками піднімалося на зустрічі з делегацією Міністерства екології та природних ресурсів Російської Федерації . “Ми хочемо зберегти кримські заповідники у своїй юрисдикції ” , – зазначив Нараєв у своєму виступі.

Вже зараз, на рівні з лісгоспами, заповідники підпорядкували Рескомлісу . 4 квітня видала Розпорядження №290-р “О некоторых вопросах посещения природных комплексов натерритории Республики Крым”, яким зупинила будь-яку плату за відвідування всіх територій в системі Рескомлісу, включно з об’єктами ПЗФ. Цим розпорядженням Рескомлісу доручено обмежити відвідування об’єктів ПЗФ та забезпечити протипожежну безпеку в них; підготувати пропозиції щодо створення державного підприємства, якому мають бути підпорядковані установи ПЗФ Криму.

Дана заява лежить поза правовим полем РФ, оскільки заповідники та нацпарки є об’єктами федерального значення і мають бути підпорядкованими Мінприроди РФ. Направленій до Криму делегації Мінприроди РФ люди Аксьонова пояснили що не планують виконувати російське законодавство і будуть самотужки розпоряджатись заповідниками. Міністр екології РФ на зустрічі з В.Путіним 4.04.2014 заявв про необхідність посиленої охорони кримських ПЗФ і недопущення втрат заповідних земель .

«Дивною є ситуація, коли керівництво Криму не визнає ні українського ні російського законодавства. – коментує ситуацію заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Протягом кількох років українські природоохоронці боролись проти забудови 700 гектарів Ялтинського заповідника та багатьох інших територій природно-заповідного фонду Криму в цій боротьбі українська громадськість виступали проти корумпованої влади Криму. Тепер же, коли Крим заявив відділення до Росії, російські природоохоронці (разом з російськими чиновниками «прийняли естафету» і продовжують боротьбу за заповідники проти корумпованої влади Криму».

Контакти:
Василюк Олексій
097 1000 473

Leave a Reply